A-League przygotowana na ekscytującą rundę finałową z tożsamością premierów, jeszcze nikt nie zgaduje

Gdy Diego Castro strzelił trzeciego gola Pertha w 16. minucie, przez krótką chwilę wyglądało na to, że prowadzący w lidze może stracić sześć; Ponownie.

Mimo późnego zamieszania, porażka 3: 2 potępiła Melbourne City z powodu porażki z pierwszego do czwartego, echa tego, co wydarzyło się w poprzednim tygodniu, kiedy porażka ujrzała ówczesnych przywódców Western Sydney Wanderers gwałtownie opada.

Taka jest niezwykła osobliwość tego sezonu w A-League, w której strona turnieju, Perth, zajmuje piąte miejsce, podczas gdy zespół wielu nadal uważa się za faworytów Premiership, Wędrowcy, rozpryskują się do mety, mając odniosły tylko trzy zwycięstwa od swoich ostatnich dziewięciu koncertów. Brisbane Roar przybywają z tyłu, aby pokonać 10-osobowego Newcastle Jetsa Czytaj więcej

Tegoroczny konkurs jest tak dziwaczny, że nawet ten wieczny pluskwi kibiców z A-League – porażeni ostatnia runda – oznacza pozytywnie wpłynąć na dramat ostatniego weekendu.

Podobnie jak miłośnicy miłości, którzy ryzykują ich szyje dla krwiożerczej księżniczki Turandot, przez trzy dni cztery drużyny czekają w kolejce, aby poczekać na ich decyzję.

W piątek wieczorem Adelaide United przedstawi swoją sprawę; wtedy, niezależnie od losu Czerwonych, jednej rewolucji księżyca później, nadejdzie kolej Brisbane Roar, by rozwiązać zagadki stawiane przez przeciwników z Melbourne.Jeśli obaj zawiodą w swoich próbach, ale jeszcze jeden sen później, może to być zachodnia Sydney, która zwycięży.

Ale jeśli wszystkie trzy strony z rzędu przegrają, a następnie, co ciekawe, dwie noce po tym, jak pojawią się na boisku, to Melbourne City wygra. Nerwowe chwile bez wątpienia; nessun dorma – nikt nie będzie spał.

Pomimo trudności z wyjazdem do rozgrzanego do czerwoności Pertha, z trzecią jakością Aarona Mooya, Harry’ego Novillo i Bruno Fornaroli oraz ogromnego doświadczenia z backline Chwaląc się trzema Socceroos i byłym reprezentantem Danii, miasto z pewnością miało bydło do tego zadania.Jeśli Melbourne przegra w swoim dążeniu do stania się siódmą odmienną drużyną A-League od 11 lat, aby wygrać premiership, będzie to bardzo dotkliwie odczuwane.

Biorąc pod uwagę ich atakującą werwę i rekordowe 63 bramki, miasto byliby więcej niż godni zwycięzcy, gdyby nie ta dokuczliwa cecha stron City (z domu Heart) przez lata z nieoczekiwanym rozczarowaniem. Pomimo najsilniejszego rekordu przeciwko czwórce rywali, gdyby ludzie Johna van ‘t Schipa ostatecznie się nie spisali, mogliby rozważyć dwie porażki z Newcastle i porażkę z Wellingtonem.

Jeśli jednak jest sentymentalny faworyt, prawdopodobnie Adelaide United. Bez matki i zimnych ośmiu rund, the Reds-naissance rozciąga się na jedną stratę w 17 meczach.Podczas gdy miasto opiera się mocno na świętej trójcy z Fornaroli-Novillo-Mooy, żaden inny tytułowy rywal nie może pochwalić się głębią lub nieprzewidywalnością strzelców, jakich może użyć Adelaide.

Wyłączając własne cele, na 44/60 okazjach (73%) cele miasta wynikały z ich triumwiratu; dla Brisbane, Maclaren-Henrique-Petratos dostarczyło 68% ich celów; dla Wędrowców, Nichols-Bridge-Santalab osiągnął 63%. Przy ośmiu golach Bruce Djite nie jest przeciwnikiem Golden Boot – tylko Central Coast Mariners może pochwalić się czołowym strzelcem, który strzelił mniej – a tak się składa, że ​​trio Djite-Sanchez-Carrusca zapewnia tylko 51% celów Adelajdy.

Zauważalny jest również rotacja pozycji i ról w grupie gry. Wyłącz Mooy, tak jak Perth w dużej mierze (może z pomocą zmęczenia związanego z Socceroos) i Miasto może zacząć wyglądać jednowymiarowo.Ale z celami pochodzącymi także z Cirio, Mauk lub Goodwin – z pozycji szerokiej do przodu, pomocnika, a nawet z pełnej pozycji – trudniej jest przygotować taktyczną fokę, aby zdusić tę stronę Adelajdy.

Podczas gdy Wędrowcy Tony Popovica będą niezłomnie Przedstawiciele Guillermo Amor, którzy tworzą spójną formację, wiedzą, że działają z większą płynnością, modulując się w zależności od okoliczności meczu lub dyktatu.Oglądanie młodych australijskich piłkarzy, takich jak George Mells, Bruce Kamau czy Jordan Elsey, którzy mogliby grać w tych ramach, jest odświeżające i coś, co fascynuje legendę Barcelony swoim zwolennikom, podobnie jak Josep Gombau przed nim.Frime Focus: Futbol twarzy zamyka okno Ołów Udział ludności rdzennej Richard Parkin Czytaj więcej

Biorąc pod uwagę, że Adelaide i City razem spędzili mniej czasu na stole w tym sezonie niż Sydney FC; Adelaide robi późny pośpiech po tym, jak spustoszono sezon, a Miasto uległo sporadycznym przerwom i niektórym wczesnym problemom z początkiem ząbkowania.

Fani Western Sydney i Brisbane Roar wskazywaliby 10 tygodni spędzonych na szczycie odpowiednio; a mimo to uczciwa ocena obu drużyn i występów przez cały sezon nie wskazywałaby na żadną ze stron, która uzyskałaby deskryptor kampanii “dominujący”, w dowolnym miejscu zbliżonym do tego, jaki był Melbourne Victory w poprzednim sezonie.

Pierwszy sezon Wędrowcy, pomimo przeszkód w przygotowaniu klubu, byli defensywnie zdecydowani – nigdy nie tracąc więcej niż dwa razy w meczu przez cały sezon.Szybko do przodu na sezon 2015-16, a oni stracili trzy lub więcej przy pięciu okazjach.

Podobnie, wydaje się niepisaną zasadą, że jeśli wysyłasz cztery gole w grach typu back-to-back lub masz sześć obok ciebie, automatycznie dyskwalifikuje stronę do zostania premierem.Fani Brisbane będą wskazywać na pozytywny futbol Johna Aloisi i zasługuje na to, aby podkreślić, że strzelili kilka znakomitych goli w tym sezonie, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo.

Jeśli oddzielisz Eugene Galekovic-mniej Adelaide (rundy od jednego do sześciu), od występów, które Czerwoni zgromadzili z ich talizmanem kapitanem między stanowiskami, w których jesteś przedstawiony, z defensywną stalowością, która nie dorówna rywalom z Premiership.

Z 28 goli Adelaide straciło, pięć mniej niż najlepsza Best Western Sydney, 15 z nich pojawiło się w pierwszych sześciu rundach.

Jeśli The Reds mają dodać do swojego Premiership 2006-07, jak na to zasługują, mogą w dużej mierze powołać się na przywództwo swojego bramkarza przed najgroźniejszym atakiem ligi.Jeśli przebiją miasto, będą potrzebować starych wrogów Victory i Kevina Muscata, aby zrobić im życzliwą przysługę przeciwko Brisbane.

To droga nie bez znaczących przeszkód, ale w porównaniu do miejsca, w którym Czerwoni znaleźli się W grudniu na pewno by to przyjęli.