Aitor Karanka z Middlesbrough trafia na manowce Manchester United

Menadżer Middlesbrough ma misję, by pomóc sobie w łagodzeniu lokalnego bólu, przywracając drużynowemu klubowi piłkarskiemu narodową sławę.Jeśli uda się to najlepiej osiągnąć dzięki zapewnieniu awansu do Premier League na wiosnę przyszłego roku, mocny występ w Pucharze Ligi w Manchesterze United w środę wieczorem przypomni wszystkim, że niedoceniany obszar wciąż ma coś do kitu.

Wsparcie dla gości z Middlesbrough jest prawdopodobnie najlepsze w Mistrzostwach i nie jest niespodzianką, aby dowiedzieć się, że 10 000 kibiców ma odbyć podróż przez Pennines na Old Trafford.

“Nasi sympatycy zasługują na te gry” powiedział Karanka, wcześniej asystent José Mourinho w Realu Madryt. “Chcę wyrazić moją wdzięczność, ponieważ są zawsze z nami, na Old Trafford, w Cardiff w zeszłym tygodniu i w Blackpool w zeszłym sezonie.

” Jestem z nich naprawdę dumny i mam nadzieję, że możemy im pokazać dobry występ.

“Gra przeciwko Manchesterowi United jest wyjątkowa.Gracze nie potrzebują dodatkowej motywacji, ponieważ gra przeciwko United jest wystarczającą motywacją. Każdy chce się bawić. “

Jego słowa mogą brzmieć trochę jak typowe dla menedżerów banały, ale Karanka stworzył sympatię do Teesside’a i jego mieszkańców, a Hiszpan często porównuje swój przybrany habitat do swojego rodzinnego kraju Basków.

To dziedzictwo zapewnia, że ​​Karanka nie jest trenerem, który unika konfrontacji.Mimo, że został już wyleczony, rozpad na początku sezonu z kluczowym skrzydłowym Albertem Adomahem (uniemożliwił podróżowanie do United przez kontuzję kostki) i chęć zdegradowania Stewarta Downinga, letniego podpisu Boro na ławce w zeszłym tygodniu, podkreśla 42-letni stara stalowa strona.

Biorąc pod uwagę byłe centrum Hiszpanii i Realu Madryt, nie tylko Mourinho, ale i Louis van Gaal są głównymi mentorami, których sposób pracy nie powinien dziwić.

Podczas gdy Mourinho jest bliskim przyjacielem – on i Karanka dzielili się długimi telefonami w ostatnich tygodniach – wpływ Van Gaala był z daleka.Mimo to menedżer Boro cytuje to jako zaskakująco potężne.

“Grałem z zespołem Van Gaala, kiedy był w Barcelonie, a José był jego asystentem” – powiedział. “On jest interesującym trenerem i jest dla mnie szczególnie interesujący, ponieważ nauczyłem się, gdy José i José dowiedzieli się od Van Gaala.Wziąłem lekcje od José, więc czuję, że nauczyłem się również od Van Gaala. “

Jeśli nie ma wątpliwości, priorytetem Karanki jest zapewnienie swojej czwartej pozycji u boku Mistrzostw, jego zaciekła duma zapewni mu stara się powtórzyć sukces ostatniej podróży Boro do Manchesteru.

W styczniu zaszokowali Manchester City wygranym 2-0 w Pucharze Anglii, a powtórka tego wyniku na Old Trafford przyniosłaby reputację Karanki bez szkody . “Wezmę najlepszy XI, aby spróbować ich pokonać” – powiedział menedżer, który może dać Bruno Zuculini, pomocnikowi z Argentyny, który pożyczył pieniądze od City, zadebiutował. “Ale Manchester United może zmienić grę w ciągu jednej sekundy. Są bardzo szybcy w przejściach, więc musimy być bardzo ostrożni. Ich drużyna jest niesamowita. “