Arsenal FC – Southampton FC 2:1

Arsenal dziś nagrał pierwszy dom zwycięstwo w nowym sezonie, gdy na Emirates Stadium dzięki dramatycznego końca pokonał Southampton 2: 1 Odwrotnie Saints pod nowym menedżerem Claude Puel jeszcze nie wygrał. Należy zauważyć, że wszystkie trzy cele, które spadły dzisiaj w północnej części Londynu, będzie długi mecz.

Wszystkie bramki, dzisiaj było coś konkretnego, to się zaczęło po osiemnastu minutach, gdy bezpośrednia akcja zza wapna zbudowany Dušan Tadić, którego komiczny kędzior gdy Petr Cech wielkiej vyškrábl słupek, ale piłka po czym udał się od poprzeczki na tylnym nieszczęsny Czech bramki i ostatecznie odbijana od ich do sieci.

Arsenal odpowiedział w 29. minucie. Po rzucie rożnym, Santi Cazorla przyszedł przed Fraser Forster zamieszania, a po kilku odbicia piłka idzie do Laurent Koscielnemu którzy dość nieoczekiwanie strzał doskonały nożyczki i wiązane na 1: 1 Po ciekawy cel i tym razem wymyślił hit o nazwie “piękny”.

W drugim akcie, obie drużyny próbowali odwrócić wynik na boku, żadna z drużyn nie była długa, jednak udane. 61 minut po dobrej współpracy z Coquelin Ozil odchylił się do balonika Héctor Bellerín i jego twarda strzał gwizdał tylko trochę obok prawego słupka. Tuż obok czele chwil później, po wysunięciu Mesut Özil także Alexis Sanchez.

Z drugiej strony, oni pokazali piękny współgranie Shane Long i Dušan Tadić, a na koniec imprezy, serbski pomocnik stopka mówił irlandzki strzelcem, ale zrobił się z kąta, przed Cech nie powiodło się. Shane Long nie powiodło się w 84. minucie, kiedy po twarda piłka bita przeszłości Højbjerg, obu próbach, ale jeden z Arsenalem zniszczone i zdobył poklask.

Ostateczne rozzuzlení doprowadzono do ustawionego czasu. W nim sędzia główny Robert Madley po wzajemnym trzymającym Fonteho z Giroud gwizdnął faul oraz przedstawiciele portugalskich wskazał kary. Rozporządzenie bezpiecznie Kara odwróciła Santi Cazorla i zabezpieczone trzy punkty dla Kanonierów. Interesujące jest to, że dom był na tyle dziś zaledwie dwa strzały między trzema biegunami.