Bacca nechce opustiť AC Miláno

Bet365 SlovakiaAC Miláno napriek množiacim sa špekuláciám neopustí Carlos Bacca. Kolumbijský kanonier je opakovane spájaný s odchodom, podľa slov svojho agenta Sergia Barila ale nechce zmeniť pôsobisko …

Bacca si na európskej scéne urobil meno počas pôsobenia v Seville, kam sa vydal po Bet365 krátkom angažmán v Bruggách, pred minulou sezónou sa potom sťahovať do AC Miláno.

Po úvodnom oťukávaní sa potom 30-ročný útočník rozstrieľal a na konci sezóny mal na svojom konte slušných osemnásť ligových gólov. V rovnakom duchu neskôr Bacca pokračuje aj tento rok.

Napriek tomu sa však kolumbijský reprezentant pravidelne objavuje v špekuláciách spájajúcich ho s odchodom, záujem majú hlavne kluby z Číny. Bacca však konkrétnu ponuku Tianjine Quanjian odmietol a podľa slov svojho agenta Bet365 bonus chce zotrvať v AC Miláno. “Carlos je vo svojom súčasnom pôsobisku šťastný, AC Miláno je s ním spokojný,” povedal Sergio Barila pre MilanNews. “Počas posledných týždňov sa o jeho služby zaujímala celá rada európskych aj čínskych klubov, Carlos však nad zmenou dresu nepremýšľa,” dodal agent, ktorého chránenec má zmluvu do roku 2020.Bez reálnej nádeje na postup aj bez kľúčového stredopoliara Bořka Dočkala pôjdu Sparťania do štvrtkovej odvety druhého kola Európskej ligy s Rostov. V prvom zápase v Rusku vzal letenskému celku šancu debakel 0: 4, zatiaľ čo český reprezentant bude chýbať kvôli rokovania o prestupe do Číny. Pre hosťujúci celok by tak Bet365 odveta mala byť len formalitou.

Sparta síce situáciu okolo Dočkala nekomentovala, jeho odchod do klubu Che-nan Ťien-jie je však na spadnutie. Pred týždňom vedenie Pražanov ešte ponuku vzhľadom k športovým ambíciám odmietlo, po debakli z Rostova ale zmenilo názor. Číňania navyše ponuku zvýšili a údajne sú pripravení zaplatiť až 230 miliónov korún.

Pre Sparťanov by to bolo citeľné oslabenie nielen pred odvetou, ale aj pre zvyšok sezóny. Dvadsaťosemročný Dočkal je totiž so Bet365 šiestimi asistenciami najlepším nahrávačom Európskej ligy a rovnaké štatistike vládne aj v súčte posledných troch ročníkov českej najvyššej súťaže.

Navyše keby z prestupu nakoniec zišlo, bývalý hráč Slavie, Liberca, Konyaspor alebo Rosenborgu by sa nestihol vrátiť včas, aby sa na najlepšie stávkové kancelárie duel s Rostov stihol pripraviť. Chýbať bude takisto stredopoliar Tiémoko Kona, ktorý bol v prvom zápase po druhej žltej karte po púhe polhodine hry vylúčený.

Na Letnej preto v zázračný obrat a postup príliš neveria. “Je to pre nás ťažké, neriešiteľné. Ale to je jednoducho Bet365 futbalový život. Niekedy porazíte Southampton, Beer Ševu, Inter Miláno a niekedy prehráte v Rostove a remizuje v Brne. Musíme zdvihnú hlavy a ísť ďalej,” vyhlásil po úvodnom zápase brankár Tomáš Koubek .

Sparta, ktorá doterajším vystúpením na európskej scéne zarobila zhruba 150 miliónov korún, preto bude hrať predovšetkým o česť a udržanie domácej neporaziteľnosti v pohároch. V prebiehajúcej sezóne na Letnej štyrikrát vyhrala a raz remizovala. Naopak Rostov ešte vonku nezvíťazil. V Prahe sa tým však príliš stresovať nemusí, pretože do Bet365 osemfinále ho posunie aj porážka 0: 3.