Bill Beaumont dołączył do Gruzji i Rumunii w światowym stole World Rugby

Bill Beaumont we wrześniu objął stanowisko prezesa World Rugby, ale w dniu, kiedy jego nieposłuszeństwo zostało ogłoszone, zaszła polityka ekspansji Bernarda Lapasseta spowodowała, że ​​Gruzja, Rumunia i USA otrzymały miejsca na najwyższym stole rządzącej, rozczarowując potęga głównych narodów.Bill Beaumont zabiera światowe rzędy do Rugby z globalnym kalendarzem w jego zabytkach Czytaj więcej

Ruch zwiększa perspektywy Gruzji i Rumunii, która przystąpiła do Sześciu Narodów, co oznacza, że ​​Rugby Football Union – patrząc aby nowy przewodniczący zastąpił odejście Beaumont – sprzeciwił się wraz z pięcioma członkami.Rozdający prezent Lapasseta jako przewodniczący sprawia, że ​​trudniej jest utrzymać zamknięte drzwi. Beaumont i Lapasset wymienili komplementy w mediach w Dublinie, aby ogłosić nową rolę kapitana Anglii, ale gdy Lapasset uzyskał drugą kadencję na koszt Beaumonta w 2011 roku, wygrywając głos, który musiał zostać przesunięty z powodu rosnących napięć w obu obozach, nie marnował czasu na aktywację swojego mandatu na zmiany, opierając się na głosach drugiego szczebla i poszerzając bazę gry.

< p> Kraj Beaumont zmienił krajobraz, a także musi sprostać wymaganiom uznania z krajów wschodzących, takich jak Gruzja i Rumunia, od 2020 r. będzie przewodniczyć coraz głupiej debacie nad międzynarodowym kalendarzem.Jedną z przyczyn obecnego impasu w próbach zmniejszenia obciążenia największych graczy jest odmowa sześciostronnego komitetu, który rozważa przeniesienie mistrzostw od jego początkowego lutego. “Sport jest doskonały zdrowie iw ciągu najbliższych czterech lat będzie o wiele więcej możliwości rozwoju gry “, powiedział Beaumont. “Jeśli chodzi o debatę na temat kalendarza międzynarodowego, chodzi o osiągnięcie kompromisów. Możesz mieć taką sytuację, jak w umowie biznesowej, gdzie rzeczywiście uścisnąć sobie coś, czego oboje jesteś nieco rozczarowany i chciałbyś trochę więcej. To może być w przypadku kalendarza. “

Wiceprzewodniczący Beaumont będzie byłym argentyńskim szóstym pucharem Agustínem Pichotem, po raz pierwszy zajął się ktoś spoza ośmiu związków zawodowych.Argentyna wraz z Włochami będzie widzieć swoje głosy na temat wzrostu rady z jednego do dwóch, zgodnie z ośmioma, podczas gdy Gruzja, Rumunia i Stany Zjednoczone przyłączyły się do Kanady, Japonii i sześciu związków regionalnych w jednym głosowaniu, znacznie wzrosły ich obecność w grze. Będzie na przykład powiedzieć, kto odbywa Puchary Świata.

“Pokazuje to model i ścieżkę dla innych związków, które dążą do zasiadania w radzie” – powiedział Lapasset. “Zachęcamy wszystkich do wzięcia inspiracji z Gruzji, Rumunii i Stanów Zjednoczonych w celu przeglądu ich zarządzania i dążenia do osiągnięcia wymaganych kryteriów.Świat Rugby angażuje się w trwały rozwój sportu na tle przejrzystości, uczciwości i silnego zarządzania. “

Unia fundacji nie ma już większości w radzie, a 16 33 głosy (przewodniczący i wiceprzewodniczący mają jednak jeden zasięg). Pichot złożył obietnicę kontynuowania pracy Lapasseta w zachęcaniu drugorzędnych państw do poprawy sposobu ich działania, dzięki czemu mogą uzyskać miejsce i prawa głosu, a on prawdopodobnie będzie uzupełniał bardziej dyplomatyczne Beaumont poprzez opiniowanie i bezpośrednie.

W międzyczasie Beaumont powiedział, że nie wykluczył, że Sześć Narodów rozszerzy się w przyszłości o Gruzję i Rumunię, dodając, że nie widziała promocji i spadku jako opcji.Opinia ta jest podzielona przez prezesa Rugby Europe, Octavian Morariu, byłej międzynarodowej Rumunii.

“Rozszerzenie jest bardziej praktyczną opcją niż promocja i spadek, co zmniejszyłoby stabilność” – powiedział Morariu. “Musimy być ostrożni, aby nie uszkodzić Sześciu Narodów, która jest firmą handlową i trwają rozmowy w celu włączenia Gruzji i Rumunii w Sześćdziesięciu Sześciu Narodów, co może się zdarzyć za trzy lata. Priorytetem dla nas jest teraz, aby Gruzja i Rumunia miały więcej urządzeń do walki z narodami pierwszej generacji, co ma miejsce w przypadku debaty na temat kalendarza globalnego. Jeśli mają się postępy, należy im zapewnić sprzęt “.

Tymczasem świat Rugby zmienił system siewu na Mistrzostwach Świata w 2019 roku po zeszłorocznym turnieju, który obejmował Anglię, Australię i Walię.W każdej grupie nadal będzie pięć zespołów nasion w oparciu o rankingi na świecie, ale punktem wyjścia będzie maj następny rok, a nie grudzień, dając zespołom europejskim szansę na poprawę pozycji w sześciu krajach w przeciwieństwie do testów z listopada wobec głównych państw półkuli południowej.