Blatter reaguje na trest: Je mi líto, že jsem stále boxovací pytel

ZÜRICH. Sepp Blatter po vynesení verdiktu Etickou komisí FIFA, která mu udělila osmiletý distanc, předstoupil před novináře na tiskové konferenci.

“Říci, že dnešní den je pro mě a pro Mezinárodní fotbalovou federaci dobrý, by bylo naprosto špatné,” prohlásil Švýcar na úvod svého projevu.

“Mám velkou radost, že vás tu vidím. Naposledy jsme se sešli v takovém počtu, když se uskutečnila prezentace kandidátů na MS 2010. Vedle mě seděla velká osobnost – bývalý jihoafrický prezident Nelson Mandela. Hovořil tehdy o humanitě , která je i v našem fotbalovém světě rozhodující. musí být vždy základem našeho počínání. Lidé se musí navzájem respektovat, “připomínal.

“Je mi líto, že jsem stále boxovací pytel. Je mi líto fotbalu.Je mi líto FIFA, které jsem sloužil přes čtyřicet let. Je mi líto, jak se mnou zacházejí. “Sepp Blatter přichází na tiskovou konferenci. Words we’Ve all been waiting for…Mr Blatter you’Ve been Kicked out in Disgrace, how does it feel? Via @danroan pic.twitter .com / Ue1lgNCXK7 “- Copa90 (@ Copa90) December 21, 2015

O inkriminované platbě Platinimu prozradil:” Uzavřeli jsme 1xbet kasino džentlmenskou dohodu, ústní dohodu. Uzavřeli jsme ji už v roce 1998 po MS ve Francii, ” zdůraznil.

“Pan Platini za mnou přišel, řekl, že by rád pracoval pro FIFA, ale je velmi drahý. Řekl jsem, že to není problém, ale nemůžeme mu zaplatit teď. Můžeme mu dát část a zbytek později . ”

“Komise tvrdí, že taková smlouva neexistovala.Ona byla přitom potvrzena na dvou schůzkách ve Švédsku a také v Curychu. Evropané měli rádi Platiniho, mě příliš ne. Nebyla to smlouva jen o mně a panu Platinim. Ona skutečně existovala. Komise to dnes popírá a tvrdí, že nic takového neexistuje, “pokračuje Švýcar.

” Lidé říkají, že jsem dal tyto peníze panu Platinimu, abych si koupil hlasy před volbou prezidenta v roce 2011. Při jejím řízení byli dva členové UEFA. Přišli a říkali, že chtějí změnit kongres, aby nedošlo k volbám. Nakonec na ně došlo, proti mně stál pouze jeden protikandidát. “

Blatter nerozumí, proč dostal osmiletý zákaz činnosti a plánuje se odvolat.Etická komise FIFA podle něj nemá právo soudit prezidenta.

“Na základě obvinění, že jsem dal dar panu Platinimu, mě suspendován na osm let,” zdůrazňuje.

“Budu bojovat za sebe i za FIFA. Za co mám být suspendován? Okamžitě jsem ráno mluvil se svým právníkem. Společně jdeme napadnout komunikaci etické komise. Odvoláme se na další komisi – na Sportovní arbitrážní soud (CAS) a chceme využít švýcarský právní systém. Pokud jste podle něj suspendován na osm let, museli jste spáchat něco velmi závažné, “míní Blatter.