Burnley pozostaje na polowaniu po występie Michaela Keane’a przeciwko Middlesbrough

Dodatkowy equalizer Michaela Keane’a sprawił, że ten mecz z ćwierćfinałami pasował do finału, na który zasłużył, i oznacza, że ​​walka o automatyczną awans do Premier League może pójść na drut. Piąty gol Jordana Rhodesa od czasu jego 9-miesięcznego podpisania w styczniu okazał się być zwycięzcą i decydującym uderzeniem w starcie Middlesbrough, aby uniknąć dogrywki. Obława w Amborze: Brighton łapie Burnleya po 4-0 dreszczach QPR Czytaj więcej

Rhodes pokonał Toma Heatona po 70 minutach kończąc kłusownictwo. Jednak po interwencji Keane’a, Middlesbrough ma tylko dwupunktową przewagę nad Seanem Dyche i Brightonem.

Menedżer Middlesbrough, Aitor Karanka, powiedział: “Jesteśmy na szczycie tabeli z trzema grami do końca, choć myślę, że będzie to koniec. “

W pierwszej połowie zakończył się bezbramkowo, ale został ozdobiony pulsującą grą.Po krótkim podmuchu z Middlesbrough, Burnley przypiął je trzema kolejnymi zakrętami.

Była to wczesna ilustracja “silnej szczęki” posiadanej przez Burnleya, jak opisał Dyche przed startem. Jednak żadna ze stron nie poprowadziła tego podziału na tym późnym etapie kampanii bez własnego hart ducha – i Middlesbrough szybko to pokazał.

Stewart Downing posłał piłkę w rogu z lewej strony i kiedy piłka zerwotła z Albertem Adomah, pomocny strzał z pola karnego, rzucił się na bar Heaton. Następnie dośrodkował Gastón Ramírez, który uderzył na Rodos, ale główka No9 słabo się połączyła, kiedy zanurkował przed piłką.

To był teraz mecz w pell-mell, koniec do końca z posypką przyprawy aby jeszcze bardziej ogrzać już ochrypły tłum.Po tym, jak Dean Marney został ukarany za zniesienie Ramíreza, kolejny rzut wolny gości nie przyniósł nic, a Burnley poderwał się na ziemię przez Andre Graya. Świeżo ukoronowany mistrzowski gracz roku przegrał swój start, by zabić ten konkretny ruch, ale chwilę później schludnie odnalazł Scotta Arfielda, ale próba szerszego bramkarza z bliskiej odległości była niska. Gdy zespoły odeszły od zmysłów, mecz mógł pójść w obu kierunkach.

W drugiej połowie Brighton prowadził w QPR, a więc za Burnleyem tylko o różnicę bramek i tylko o dwa punkty gorsze od Middlesbrough . A jednak, gdyby Dyche i Karanka wykorzystali to jako wezwanie do rajdu, zakwestionowali to otwarcie.Wystąpił zauważalny spadek jakości i rozrywki, a gdy Joey Barton podniósł rzut wolny w okolice Middlesbrough tylko dla sędziego, Mike’a Jonesa, który uderzył na spalonego, było to wskaźnikiem spadku koncentracji. Charlton Athletic spadł do ligi Jeden po losowaniu w Bolton Czytaj więcej

Kiedy dotarły do ​​nas wiadomości, że Brighton był o 2-0 lepszy, okazało się, że był to Burnley. Barton posłał kolejny rzut wolny, choć znowu nic nie znaczyło.

Gospodarze ponownie odnaleźli głos i idąc za prawym rogiem Matthew Lowtona, Barton powinien zrobić lepiej z wolnym nagłówkiem, ale ten przeleciał nad barem.

“Come on Burnley” rozległo się wokół Turf Moor, gdy Stephen Ward zaczął łzawić na Middlesbrough wzdłuż flanki lewego skrzydła.Jednak teraz Rodos skończył, co nastąpiło po rzucie wolnym z rzutu rożnego. Potem przyszedł czas na Keane’a: ​​może to być bezcenne dla Burnleya, kiedy ten sezon bez tchu minął.