Colin Tizzard uważa, że ​​Cue Card może ostatecznie wygrać King King George Chose Kempton

W sobotę nieco później niż rok później karta Cue powróci do King George VI Chase w parku Kempton Park jako wiodący brytyjski trener wyszkolony i co się stało z dziewięciolatką między opowiada historię Głębokie zmiany w wyścigach National Hunt. To, co niegdyś było cichym krajem, jest obecnie niezwykle konkurencyjnym i profesjonalnym sportem. “Ben Brain” [Tedaarda weterynarza] podniósł się i położył aparat przez nos “, mówi Tizzard. “Potem przenieśliśmy go dookoła i staliśmy w środku, patrząc na ekran komputera.

” Głowa epigloty jest tym, co przychodzi, aby powstrzymać jedzenie przechodzące przez rurę powietrzną, a skóra podeszła do środka i została uwięziona Jego gardło.Kiedy się kręcił, widziałeś, jak się odwraca. Jego tchawica została zablokowana przez nabłonkę. Oni zwykli po prostu ograniczyć ich do stabilności w spoczynku i nie mogłeś naprawdę zrozumieć, co to jest problem, ale teraz możesz galopować ich wokół i wokół, a kiedy robią szum, można zobaczyć, dlaczego to się dzieje. Don ‘ T nazywają mnie babcią ‘: jockey Chantal Sutherland chce się wrócić do siodła Czytaj więcej

“Potem wyciąć skórę za pomocą lasera, a oni zrobili to z aparatem, a także przesłali go właścicielowi Że mógł zobaczyć, co się stało. “

W tym czasie Cue Card wygrała cztery wyścigi Grade One.Teraz ma pięć lat, dzięki klęsce Silviniaco Conti, zwycięzcy King George w ostatnich dwóch sezonach, w Betfair Chase w Haydock Park w zeszłym miesiącu. Cue Card po prostu galoped z dala od Silviniaco Conti, co sugeruje, że nie jest tak dobry jak kiedykolwiek w tym sezonie, ale może trochę lepiej.

Tizzard nie wyjaśnia powrotu Cue Card do formy szczytowej jako po prostu wyniku Jego operacja na wietrze, ale jest przekonany, że jego łowca jest znacznie szczęśliwszy i zdrowszy niż 12 miesięcy temu, kiedy był tylko piąty za Silviniaco Conti.Cue Card jest też bardziej skomponowana i dojrzała niż był w grudniu 2013 roku, kiedy wydawało się, że wyścig wygrał tylko gwałtownie wahadłowo między końcowymi dwoma ogrodzeniami.

– Być może było to uwięzione – mówi Tizzard . “Jego głowa sięgnęła nieco, jakby coś było nie tak, ale skoczył przez płot i znów się zatrzymał. Ale jest wiele czynników, to nie tylko uwięziona epiglottis. Uciekł do Aintree i Punchestown po tym, jak to zrobił [kończąc drugą i czwartą klasę].

“Wszyscy mamy do czynienia z wirusami o niskiej jakości. Nie chodzi o to, że stali nad stałymi drzwiami z brudnym nosem i kaszlem, tylko że nie są tak dobre, jak przed rokiem. To nie jest coś innego dla ludzi.Czasami naprawdę nie chcesz robić czegoś, a potem wracasz po przerwie i możesz. To jest piękne. Naprawdę nie wiemy, co to jest, ale on ma niegrzeczne zdrowie. “Innym czynnikiem może być decyzja Tizzarda o oddzieleniu koni wyścigowych od krów na jego farmie na 500 hektarach, kilka mil od Yeovila. Oba przedsiębiorstwa współpracowały ze sobą od 1998 r., Kiedy to Tizzard zaczął trenować z 10 koni, ale konie są teraz umeblowane w celowo zbudowanym podwórku, oddzielonym od głównej farmy przez A30.Jest to najnowocześniejszy obiekt, który Joe Tizzard, syn Colina i żołnierz karty Cue Card na wiele kariery wałbrzyskiej przejmie we właściwym czasie, gdy firma rodzinna rozwija się.

“Po prostu Czułem się pod koniec ubiegłego roku, że nie jedziemy gdziekolwiek “, mówi Tizzard. “Dlatego podjęliśmy decyzję o posiadaniu dwóch oddzielnych firm, posiadamy całe bydło w jednym miejscu. Mamy teraz odrębne stoczni wyścigowe i jest o wiele lepiej. Budowanie nowej stabilizacji było wynikiem. Mam nadzieję, że możemy przyciągnąć duże wydatki i kupić ładne konie.

“W ciągu następnych pięciu lat Joe podejmie licencję, nie ma co do tego wątpliwości i wszyscy jesteśmy ambitni. Chcemy mieć za każdym razem biegaczy (w największych śladach).Naszą ambicją byłoby mieć 100 dobrych koni “.

Sukces w sobotę wzbudzi dwie trzecie Cue Card na drodze do ukończenia nowej Chase Triple Crown w skokach, a w oczach bonusu o wartości 1 miliona funtów za konia, który Może wygrać Betfair Chase, King George, a następnie Puchar Złotego Cheltenham. Dla Tizzard osiągnięcie to oznaczałoby więcej niż pieniądze.

“Koń był dla nas genialny, a jeśli wygrać z nim King George lub złote puchar, to jest jak złoty medal . Nigdy nie zapomnij o tym przez resztę swojego życia. Jeśli chodzi o milion funtów, to oczywiście byłoby wspaniale, ale gdybyśmy wygrał King George i Gold Cup, to wystarczy.Myślę, że powodem tego jest to, że to prawie niemożliwe do wygrać, ale myślę, że jesteśmy jedyni. “

Każdy zwycięzca King George od roku 2005 został przeszkolony albo Paul Nicholls czy Nicky Henderson, a wyzwanie z Irlandii w tym roku jest tak silne, jak od dziesięciu lat. Jednak zaufanie Tizzard do wznowionej karty pamięci jest niezauważone. “Miałem to w głowie, że musiał uciekać”, mówi trener. “Wtedy, gdy przyszedł na drugą stronę Silviniaco Conti, on harował nas całą drogę i Cue Card nie wróciła do domu. Teraz nie musimy biegać.Możemy siedzieć na trzecim lub czwartym miejscu i niech nas pociągną do wyścigów i to tam myślę, że poprawa ma nadejść.

“Przerażająca część o Haydock była taka, jak łatwo to zrobił. To było genialne. Wyjechał bez wyścigu, naprawdę. Zawsze w Twoim umyśle jest, że był już kilka razy, ale nie wygrał, ale myślę, że jest w lepszej formie, niż kiedykolwiek był.

“Był szkolony, aby wygrać Champion Bumper as Czteroletni, więc przez całe życie był w krwawych gorących rasach i miał pięć sezonów. Zaczynam myśleć, że na koniu jest tyle kilometrów. A potem wychodzi w tym roku i jest tak dobry jak kiedykolwiek. “