Czy nauka F1 pit przestanie przekształcić codzienne życie?

Coraz częściej technologia i wiedza wymagana do osiągnięcia takiego wyczynu choreograficznego stworzyły naukę. Metodologia pit-stop jest stosowana w innych światach, gdzie prędkość i dokładność w ograniczonej przestrzeni mogą być różnicami między życiem a śmiercią – lub sprawnie wykonywać pasty do zębów i mniej skutecznie wytworzyć pastę do zębów.

Lekarze z Szpitala Uniwersyteckiego Walijczycy odwiedzili zespół Williams F1 w celu poprawy skuteczności resuscytacji noworodków.Uczestnicy dowiedzieli się, jak lepiej zorganizować wózek narzędzi i utworzyć plan piętra z miejscami zaznaczonymi dla każdego członka zespołu. “Po sześciu miesiącach sprawdziliśmy ponownie usprawniony wózek i stwierdziliśmy znaczną poprawę dostępności a organizacja sprzętu “, powiedziała korespondentce Rachel Hayward z BBC Wales, wyjaśniając, że miało to wpływ na szybkość.

” Nauczyli się także używać sygnałów ręcznych, co robimy z powodu hałasu silnika “, mówi Clare Williams, zastępca dyrektora zespołu Williams (i córka jego założyciela Sir Frank Williams). “I rozważają analizę wideo w zwolnionym tempie, którą wykorzystujemy, aby poprawić nasze przystanki”.

Fizyczne i umysłowe wymagania stawki dwuminutowej są takie, że drużyny F1 zatrudniają specjalistów do trenowania i przygotować mechanikę, która musi być tak zwinna i skupiona jak kierowcy.Adam Hill jest chirurgiem i inżynierem w McLaren Applied Technologies, odłamanym przez zespół McLarena F1.Jest odpowiedzialny za takie rzeczy, jak “sekwencjonowanie zadań” i “projektowanie awarii”, a także dbałość o mechanikę, która pracuje pod wpływem stresu w ryzykownym środowisku (mniej niż w 2009 r. Zakazu tankowania w połowie rajdu, czasami znacznie spadł).

Ale McLaren zainstalował również wersję telemetrii wykorzystywaną do sprawdzania wydajności samochodu w celu monitorowania pacjentów serca w Szpitalu Dziecięcym w Birmingham. “A kiedy Wielka Ormond Street była tak sfrustrowana, że ​​nie mogli dostać dziecka z sali operacyjnej o 100 metrów na intensywną opiekę w sobotę, ponieważ wymagało to 17 osób, skontaktowali się z nami”, dodaje Hill.

Olbrzymie giganty GSK wykorzystywało techniki pit-stop firmy McLaren do skrócenia czasu potrzebnego na zmianę smaku pasty do zębów w jednej z linii produkcyjnych w ciągu 39 do 15 minut, co pozwoliło na produkcję dodatkowych 6,7 m rurek rocznie.Ale czy potrafimy powstrzymać codzienne życie, oszczędzając sekundy w przygotowywaniu makaronu lub szkolnym biegom? Absolutnie, mówi Hill. “Słyszymy tak wiele o destrukcyjnych innowacjach, ale niewiele o inkrementalnych innowacjach. Mam obsesję na punkcie poprawek we wszystkim, co robię, mierząc je i analizując te dane. “Z dala od toru, zajmuje to również ze swoimi dziećmi. “To pomaga mi zmodyfikować swoje zachowanie, niezależnie od tego, czy je marchwi czy pójście spać wcześniej”, mówi.