Dyrektor Generalny Collingwood, Gary Pert, martwi się o nielegalne użycie narkotyków w AFL

W zeszłym miesiącu w nadziei obaj byli wiceprzewodniczący, że dwuletnie zawiesiny dopingowe dla Magpies z Lachlan Keefe i Josh Thomas były punktem zwrotnym dla australijskiego sportu.Mówiąc o środowym spotkaniu medialnym w środę rano, Pert stwierdził, że ich zakazy na testy pozytywne wobec zabronionej substancji clenbuterol nie radykalnie zmieniły postawy gracza na rekreacyjne narkotyki. Nowy stadion Eddiego McGuire’a jest kolejnym projektem Melbourne vanity Czytaj więcej

Keeffe i Thomas powiedzieli, że clenbuterol prawdopodobnie mieszał się w nielegalnym narkotyku, który zabrali.The Magpies zachowali je jako gracze na liście rookaczy i będą mogli zagrać ponownie w przyszłym roku. Przed ich przypadkami Pert był wokalem o problemie nielegalnego używania narkotyków wśród graczy. W listopadzie 2012 r. Pert mówił o “zachowaniu wulkanicznym” w lidze.

W zeszłym roku polityka w zakresie narkotyków została naruszona, a przepisy dotyczące trzęsie powietrznej znacząco zmieniły się na dwa. Zmodyfikowana polityka ma również utrudnić manipulowanie systemem przez graczy.Kolejnym przepisem jest wzmożone testowanie włosów, które jest dokładniejsze.

Prezes AFL, Gillon McLachlan, powiedział wczoraj, że wczoraj rozmawiał z Pertem o swoich najnowszych komentarzach. “Nie zamierzam dyskutować na temat badań dotyczących włosów w tajemnicy”, powiedział McLachlan. “Wszystko, co powiem, jest, z perspektywy AFL, kwestią trudną. Wzmocniliśmy nasze polityki – wezwaliśmy ją na początku ubiegłego roku. “

Nielegalna polityka w zakresie narkotyków, która wymaga współdziałania graczy, jest odrębna od obowiązkowego kodeksu antydopingowego. Badano w ramach polityki antydopingowej, która doprowadziła do zawieszenia Keeffe i Thomas. Polityka antydopingowa leży u podstaw obecnej sagi Essendonu.