Dziękuję Tony Cozier za te radosne przejażdżki na falach

TC był znakomitym dziennikarzem i pisarzem w grze, jego kolumny w jego własnym gazecie Nation, niezależnym tutaj, a ostatnio ostry stiletto-ostry komentarz do Cricinfo, były niewybaczalne. Prawie do ostatniego, pisał skłanialną polemikę z dysfunkcjonalnym zarządem krykieta West Indies. Spadek gry wokół wyspy pozostawił go nie tylko smutkiem, ale i gniewem.

Był też bardzo fajnym komentatorem telewizyjnym, jego udziały pokazały wiele wyobcowanych dziś gabeltów co oni (stopniowo odrywani od swoich domen byli tak samo dowodem na brak pewności innych jako cokolwiek).Ale jako komentator radiowy był naprawdę majestatyczny, manifestacja krykieta z West Indies, jego Bajan twang natychmiast rozpoznawalny na całym świecie krykieta (chociaż ciekawie, przez wiele lat, a nie on: zawsze go rozśmieszało, ile osób go miało jako czarne ). Krykieta kobiet na świecie będzie cięższym światem bez Charlotte Edwards Mike Selvey Czytaj więcej

Od lat 60. TC był reprezentantem krykieta w Karaibach prawie tak samo jak jego wielcy gracze przez wieki, których znał dokładnie, szczególnie z wyspy.Grają i wymawiają swoje czyny w poprzek fal radiowych, tak jak żaden inny komentator nie byłby w stanie zrobić. Graham Gooch robi piękną winietę, którą mi wspomniał, po kolacji samoprzedniający się partytan aby pokazać problemy stawienia czoła ekstremalnym tempie w Indiach Zachodnich, ale co w rzeczywistości mówi Ci coś o Cozier i sztuki komentarza krykieta. Cozier komentuje, mówi Gooch, a Patrick Patterson kręci się w Sabina Park na Jamajce. “Patterson odwraca się i odjeżdża ze stojaka Headley,” idzie “, dociera do zagłębienia i misek. Krótki! Gooch haki! Do Dujona, bez ucieczki…”To miła opowieść, a w zeszłym roku, kiedy byliśmy w Barbadosie, zwróciłem się do TC.Lubił to wystarczająco dobrze, ale potem powiedział, że nawet jako fałsz to nie było dość dokładne. “Nie powiedziałbym” zgarnął “- powiedział mi -” po pierwsze dlatego, że jest oczywiste, że to zrobił, więc wspomniałbym o tym tylko wtedy, gdyby, podobnie jak pies ugryziony przez człowieka, nie wydał. I po drugie, w czasie, kiedy trzeba powiedzieć “i miski”, piłka już się rozbrzmiewa i będzie wychowywała się w gardle Goochiego. Więc jestem już za sobą “. Była to lekka lekcja, ale ilustracja dochodzenia sądowego w szczegółach prawdziwego profesjonalisty.Kaskar specjalny ucho następnym razem, gdy masz radio w radiu i słyszę, jak często jego zwięzła reguła jest naruszona.

Jego opowieści o krykiecie z West Indies były legendarne: jako summariser swojego komentarza radiowego, często było w domu i na Karaibach, karmiono go, usiadł i cieszył się radosną jazdą. Najlepszym rozwiązaniem było to, gdy piwo rumowe lub bankietowe płynęło w jego pięknym domku na plaży na wschodnim wybrzeżu Barbadosu.

Plaże TC to legendarne, niewybaczalne wydarzenia na każdej wyspie. Znajdowanie tego miejsca było wyzwaniem w sobie, jego mapa miała zmylić tyle samo, co oświecić. Ile razy przeszliśmy przez Codrington College, zanim potkną się na właściwy tor do zatoki? Ale kiedyś, z muzyką głośną i napojem, płynęły te opowieści.Nie było też krykieta na plaży, latające ryby i sałatki. TC usiadł na pokładzie domu i spojrzał w dół. W schronisku zatoczki małe łodzie rybackie skręcone na falach Atlantyku. – Widzisz to właśnie tam – powiedział kiedyś, wskazując na morze – to właśnie tam jeden z tych pojedynczych łowców atlantyckich wylądował na lądzie. Rybacy się tak podniecali, że przytłoczyli go i zatoczyli łódź. Przez ocean i został tu oszukany.

Potem przyszedł kolejny kieliszek rumu. Jak my o nim myślimy.