Exeter’s Lachie Turner ze smyczy i gotowy do ukarania rywali Premiership

Gdyby Exeter przegrał ten pojedynek, demony mogły zacząć krążyć, ale miejsce w pobliżu morza jest zbyt słoneczne, by coś takiego mogło się zdarzyć. I tak wygrali – i wygrali dobrze – przeciwko drużynie z Big Smoke, Harlequinsowi, którzy sami mogliby znaleźć dziwnego impa z powodu smogu, gdyby nie zaczęli grać lepiej niż to.

Exeter’s Pięć prób zostało podzielonych między chłopca z Kornwalii i jednego z ostatnich Australijczyków, którzy zmierzali do Zachodniego Kraju, jak gdyby był to dom z domu. Luke Cowan-Dickie, pierwszy z nich, zdobył pierwszą hat-trick swojego życia, wszystkie pochodziły od Line-ów, pierwsze z linii Harlequinsów.Ale jest to moc prób zdobytych przez Lachie Turner, która ogłasza nową broń w zbrojowni Chiefs.

Turner jest skrzydłowym z Sydney, który wygrał wyścig w Sydney Olympic Park, aby określić najszybszego człowieka w australijskim futbolu. Ma już prawie 30 lat, ale nogi wciąż wydają się przenosić go przez murawę z nieprzyzwoitym pośpiechem. Jeszcze lepiej jest autorytet i dowcip, z którym wstąpił do linii z back-back. W pierwszej połowie w połączeniu z trzema czwartymi osiągnął śmiertelny efekt trzy razy, a gra była prawie wygrana. Po kilku miesiącach, które ułatwią mu życie w Devon, wygląda na to, że jest gotowy. “

” Teraz Lachie się osiedla, co zawsze miało miejsce “- powiedział Rob Baxter, dyrektor Exeter rugby. “Przyszedł do nas po dość długim okresie nie gry.Przywołaliśmy go wcześnie, aby uzyskać mu kilka minut w zeszłym sezonie, żeby mógł zacząć to wszystko. Nie dziwi mnie, że jest teraz w formie. “

On przyszedł we właściwe miejsce. Jak Cowan-Dickie będzie świadczył z hat-trickiem – choć zwykle jest to Thomas Waldrom – Exeter ma słabą pozycję i prowadzenie, ale to dzięki tempu i wylewności ich rugby nad morzem zbudowali swoją reputację.

To było zbyt wiele dla Harlequinsów, pomimo późnego wiecu, który przyniósł dwie zręcznie wzięte próby własne. Do tego momentu było więcej niż kilka epizodów samoobciążonego bólu dla czempionów sprzed czterech lat. Najgorzej było zrzuconą linią, którą Cowan-Dickie z radością zarzucił na swoją pierwszą próbę.Ale sposób, w jaki Exeter był w stanie zdobyć swoje następne, prawie natychmiast, był równie nieostrożny od Quins, jak to jest niezwykłe widzieć na tym poziomie. Chiefs wykonał manewr, prosto z młynka, który był bardzo dobry pod względem artystycznym, a Quins ledwie położył palec na jednym z kilku zaangażowanych pleców, w tym Turner, który okrążył go, aby go uruchomić z 30 metrów. Spuścizna po Pucharze Świata zapewnia na przyszłość jako 30 000 gier w pokera Przeczytaj więcej

Po wąskiej wygranej z Bristolem w Twickenham w pierwszy weekend, jest to druga porażka z rzędu dla Quins. Następne są Saraceny, a potem Osy.Przynajmniej mecz Sarries w sobotę jest w The Stoop, pierwszy w ich właściwym domu w ich 150-lecia sezonu.

“Jeśli nie możesz wstać na mecz z Saracensem lub jakąkolwiek grą Premiership, wtedy nie powinieneś być w profesjonalnym rugby “, powiedział Mike Brown, po raz pierwszy występujący w sezonie po chorobie i ładnie łączący się z Danny Care w pierwszej próbie późnych prób Quinsa, ich drugiej części. “Mamy wiele rzeczy do naprawienia, ale nie ma lepszej drużyny, która mogłaby się przeciwstawić, niż najlepszemu zespołowi w Europie.”