Francja spotyka się i drużyna daje atak na mistrzowską klasę przeciwko Rosji

Ta międzynarodowa przerwa była zapowiedzią przesłuchania dla niektórych reprezentacji Francji, które mają nadzieję, że latem tego roku zrobią wrażenie przed Euro 2016. Czterech z nich – N’Golo Kanté, André-Pierre Gignac, Dmitri Payet i Kingsley Coman – odpowiedzieli punktacją. Ataki z użyciem systemu Windows zabijają ponad 120 osób – tak się złożyło Czytaj dalej

Dla dwóch z nich uroczystości były szczególnie wyjątkowe. Jakie są szanse, że dwóch graczy w drużynie zdobędzie cel urodzinowy w tej samej grze? Krok do przodu Kanté i Payet, którzy zasłużyli sobie na prezentację spektakularnego tortu po meczu. Prawdopodobnie prawdziwy prezent będzie miejscem drużyny do turnieju.Obaj przyciągający wzrok mistrzowie z Premier League z pewnością zrobili wystarczająco dużo podczas tego międzynarodowego spotkania, aby potwierdzić miejsce w Deschamps ’23.

“Oczywiście było wiele pozytywów,” powiedział Deschamps, zanim czuł się zmuszony do ciągłego naprostu na twarz, gdy z podekscytowaniem zapytał, czy ta utalentowana grupa napastników była najlepsza od lat. “Zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, ale nie byliśmy idealni.”

Deschamps ma jednak urzekającą gamę wysoko wykwalifikowanych, nastawionych na przyszłość graczy do wyboru. Drużyna nie jest idealna – defensywnie mają słabość z setów i wciąż istnieje pewne niezdecydowanie co do najlepszej jednostki, która będzie stać na straży przed Hugo Llorisem.

Nieodnotowywany rosyjski zespół wciąż zdołał zdobyć dwa gole. Mamadou Sakho stwierdził, że ciężko będzie mu towarzyszyć zapewniony Raphaël Varane.Jednak uczucie utrzymuje się, że jeśli Francja może ulepszyć swoją defensywną grę, są oni obdarzeni potencjałem, który jest dalej na boisku.

Francuscy kibice ryknęli za zatwierdzeniem drużyny, w którą wierzą. Gra odbyła się w atmosferze, która była uspokajająco ciepła i optymistyczna, zważywszy na obawy związane z bezpieczeństwem, które zacieniają gospodarza Euro 2016 od czasu ataków w Paryżu. Wyglądało to tak, jakby kolektyw w nocy – obejmujący drużynę, kibiców i personel ochrony – wykonał namacalny wysiłek, by ponownie wzbudzić pewne uczucie.

Poza stadionem był dodatkowy pierścień ze stali, 1000 policjantów i służb specjalnych na służbie i strategicznie rozmieszczonych snajperów. Niezbędne kontrole zostały przeprowadzone profesjonalnie i pozytywnie. Tłum przyszedł w dobrym nastroju, aby oglądać show.Muzyka wybuchła, flagi zakręciły się i rozwinął się gigantyczny baner, który brzmiał: “2016, wszystko zjednoczone w kierunku jednego celu: tytułu”. Po porywającej wersji Marsylianki i trzeźwej minucie milczenia dla ofiar niedawnych ataków w Bruksela, zawodnicy i fani mogli skupić się na boisku.Wszyscy robili to z oczywistą wolą patrzenia w przód.

Lloris, kapitan reprezentacji Francji, nakreślił, jak ważne jest stworzenie nowych uczuć na ich stadionie macierzystym, niezbędny krok naprzód między tym, czego doświadczyli w listopadzie ubiegłego roku. i początek Euro 2016 w dniu 10 czerwca. “Ważne jest, aby powrócić na Stade de France, aby znaleźć punkt odniesienia i pewność siebie” – powiedział. Ataki zza oceanu opuszczają Francję w traumie, obawiając się o przyszłość Czytaj więcej

W ciągu ośmiu minut, które się zaczęły. Kanté, pomocnik z Leicester City, którego trajektoria lotu w tym sezonie pokazuje niewielki ślad płaskowyżu, pojawił się wysoko na boisku i bez wysiłku pewnie wybrał miejsce, by posadzić piłkę obok Igora Akinfiejewa.Spóźniony na międzynarodową scenę, mierzy się z niezmordowanymi biegami, więc jego sprawa o włączenie do tego składu jest przytłaczająca. Był absolutnie komfortowy w potężnym pomocniku obok Paula Pogby i Lassany Diarry. Być może nie jest to zbieg okoliczności, że wśród graczy, którzy rozpoczęli obu meczów towarzyskich podczas tej międzynarodowej przerwy – Francja pokonała Holandię 3-2 w zeszły piątek – Antoine Griezmann, napastnik, który gra z tak szybkim umysłem i sprytnym wyczuciem czasu, był jednym z filarów. Zobaczenie, jak inni połączą się z nim, poinformuje o podejmowaniu decyzji przed ostatecznym wyborem drużyny w dniu 12 maja.

Do tego czasu będzie pewna jasność co do pozycji Karima Benzemy, a dostępność – lub nie – Realu Napastnik Madrytu zamieszany w skandal wymuszenia ma wpływ na wybory Deschamps.Gignac, kultowa postać, która zasłużyła sobie na to dzięki swoim wyczynom w meksykańskiej lidze, poprowadziła linię niczym pobudliwy szczeniak ku uciesze tłumu. Wpadł na kawałek od Griezmanna, aby zdobyć cel, który sobie wyznaczył.

Coman, który grał z Bayernem w Monachium, pojawił się w drugiej połowie na fali dźwiękowej. Kiedy włączył dopalacze i silnie podbiegł do Rosjan, dodał niesamowitą energię. Kiedy jeden z jego pełnych prędkości został przerwany faulem, Payet wystąpił, by zdobyć wspaniały rzut wolny. Coman uzupełnił swój wkład cudownym golem, zwiniętym z nieprawdopodobnego kąta i rozkosznym rozmachem.

W ciągu nieco ponad 10 tygodni Francja powróci na scenę, rozpoczynając mecz Mistrzostw Europy przeciwko Rumunii.Ta francuska drużyna, która idzie naprzód, jest czymś, z czym każdy bardzo chce być częścią.