Jill Scott “zachwycona” wygraną w setnej Anglii po powrocie do Chin

“Aby spojrzeć na kaliber graczy, którzy stworzyli 100 występów, dziewczyny takie jak Kelly Smith, Fara Williams i Casey Stoney, to niesamowite móc dołączyć do tej listy” – mówi Scott, gdy przygotowała się na długi lot z powrotem do Anglii. i kilka dni walczących z opóźnieniem w samolocie spowodowanym ośmiogodzinną różnicą czasu.

“W weekendy jest Halloween, więc prawdopodobnie ubiorę się jak wampir – i tak będę wyglądał jak po podróż – żartuje 28-latek, który wyczuwa los, który zadecydował, że osiągnie swój kamień milowy w Chinach. “Jestem zachwycony.Ogromnym zaszczytem jest uzyskać 100 kapsli i jestem szczególnie zadowolony z mojej rodziny i przyjaciół, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata “- dodaje. “Wiele osób mówiło, że to wstyd, że stało się to gdzieś, do czego nie byli w stanie dotrzeć, ale Chiny były dla mnie ważnym miejscem.

” Mam mały tatuaż na kostce – to jest kilka chińskich symboli. Mają na myśli “sukces” i odniosłem sukces w tym kraju.Granie w Mistrzostwach Świata 2007 było dla mnie wielkim przełomem – to było wielkie wezwanie ze strony Hope Powell [poprzedniej Sampson], aby dać mi odpowiedzialność, którą zrobiła – i teraz to się stało. “

Niepewnym zbiegiem okoliczności turniej, w którym Anglia przegrał 2: 1 z gospodarzami w piątek przed wyrzuceniem z Australii zwycięzcy Isobel Christiansen, starł się z wizytą Xi Jinpinga w Anglii.Prawie w każdej innej porze roku Scott prawdopodobnie znalazłby się w obecności chińskiego prezydenta i George’a Osborne’a, gdy kanclerz zabrał swojego gościa na eskortowaną wycieczkę po obiektach treningowych Manchesteru City w zeszłym tygodniu.

jej koledzy Lionesowie mają duże zapotrzebowanie na podobne występy od czasu sukcesu Anglii w letnich Mistrzostwach Świata w Kanadzie, gdzie przekroczyli wszelkie oczekiwania, docierając do półfinałów i pokonując Niemcy w trzecim meczu play-off.

Nagle chłopcy, którzy wyśmiewali Scotta za grę w piłkę nożną, gdy dorastała na Wearside, ustawiają się w kolejce, by zabrać autoportrety.Wciąż jak orzeźwiająca na ziemię jak zawsze, po prostu bierze wszystko w długi, nieomylny krok, który jako nastolatek uczynił z niej gwiazdę z Sunderland Harriers.

Późniejsza zmiana na miasto Drużyna piłkarska, po której nastąpiły ruchy do Evertonu, a teraz do City, mogła przesunąć Scotta do punktu, w którym David Beckham był zachwycony, że może wraz z nią pozować do zdjęć na Wimbledonie latem, ale trasa objęła wiele “twardych podwórek”.

Kilka z nich zostało pokrytych w Yongchuan, części południowo-zachodnich Chin, które sprawiły, że Moncton, uroczo senne miasto, w którym Anglia miała miejsce zamieszkania w pierwszej części Kanady 2015, wydaje się być żywe.

Scott a jej koleżanki potrzebują swojej kofeiny, a w czerwcu często popijano je w kawiarniach, które sygnalizują główną ulicę Moncton.Ostatnie kilka dni było trochę inaczej.

“Yongchuan jest interesujący, a ten turniej był dla nas wspaniałym doświadczeniem, ale to nie Szanghaj. W końcu znaleźliśmy kawiarnię na dzień przed meczem w Australii – mówi. “To był wstyd, jak mogliśmy zrobić z odkrywaniem go wcześniej. Kilka dziewczyn mówiło, że każdy, kto tu pracuje, może zarobić fortunę.Brakuje okazji biznesowej. “

Po prawie dziesięciu latach jej angielską karierę można prawdopodobnie przypisać wizytom w różnych kawiarniach rozsianych po całym świecie, ale Scott usiłuje zrozumieć, że naprawdę wygrała swój pierwszy cap – jako zastępca w wygranym 4-0 meczu z Holandią – w 2006 roku.

“Wygląda jak wczoraj”, mówi. “Trzeba trochę czasu, aby zatopić się w tym, że mam 100”. W ten sposób Sampson i jego personel na zapleczu dołączyli do swoich kolegów z zespołu, robiąc wielkie zamieszanie we wtorek, kiedy została przedstawiona specjalnie przygotowana pamiątkowe DVD. “Muszę bardzo podziękować wszystkim zawodnikom i personelowi, z którymi pracowałem”, mówi Scott, który pomimo znaczących obietnic zrezygnował z lekkiej atletyki, po tym jak uświadomił sobie, że jest bardziej “osobą zespołu”.

Szkicowe chińskie przyjęcie internetowe przekreśliło jej nadzieje na oglądanie swojej ulubionej męskiej strony – Sunderland – pokonała Newcastle United w niedzielnych derbach, ale była zadowolona z wyniku. “Ogromna wygrana”, mówi. “I zawsze miło jest być w stanie nakłonić fanów Newcastle.”

Wydaje się, że upłynęło dużo czasu, odkąd wymieniła dowcipy z kolegami z czarno-białej perswazji, pracując jako trener w Gateshead.W tamtych czasach spędziliśmy zbyt wiele godzin, robiąc 350-milową, siedmiogodzinną podróż do Evertonu na wieczorne treningi, pili niezliczone puszki Red Bulla, próbując nie zasnąć za kierownicą.

Na szczęście Zwiększenie profesjonalizmu Superligi Kobiet zmieniło krajobraz gry nie do poznania – nie wspominając o udoskonaleniu Anglii do tego stopnia, że ​​są realistycznymi pretendentami do wygrania Euro 2017 w Holandii.

“Większa liczba zawodników zmieniających zawodowców zmieniła się standard, technicznie i fizycznie “- mówi Scott. “A kluby takie jak Manchester City [gdzie drużyna kobieca dzieli wspaniałe lokale i najlepszych trenerów z ich męskimi odpowiednikami] podnoszą poprzeczkę. Na ostatnią grę WSL sezonu mieliśmy tłum 3.200. Jakość jest teraz o wiele lepsza.W tej chwili mam szczęście grać w piłkę nożną. “

Każdy, kto obserwował Scotta, płynnie przyspiesza od pudełka do pudełka, lub używa swojej wyjątkowej wizji, aby ponownie skalibrować kąty ataku gry, kontrolując środkowe pomoce, Czuję się podobnie szczęśliwa.