Kvitová vo finále vyhorela, Rumunka ju na záver vyprevadila kanárikom

Petra Kvitová svoj druhý titul v sezóne nezískala. Vo finále turnaja v Luxemburgu nasadená jednotka a jedenásta hráčka sveta prehrala s Rumunku Monikou Niculescuovou, ktorá je na rebríčku o 40 priečok nižšie, 4: 6 a 0: 6.

Kvitová má s Niculescuovou vyrovnanú bilanciu 2: 2 na zápasy, pričom tento rok už spolu hrali tretíkrát – vo Fed Cupe Češka prehrala a v Stuttgarte zvíťazila.

Úvod Kvitovej nevyšiel. Stratila prvý servis a po druhom skazenom geme na podanie už prehrávala 1: 4. Proti skvelému pohybu a čopovaným úderom súperky márne hľadala zbraň.

Skúšala i servis-volej a chodiť do lôpt, ale údery kazila a obranný tenis Rumunky čím ďalej viac nahlodával jej sebavedomie.Zvládla síce dve dobré hry, znížila na 3: 4 a za stavu 3: 5 odvrátila dva setbaly, ale sadu už nezachránila.

Aj na začiatku druhého setu pôsobila Kvitová po ďalších chybách a strate podania frustrovane. V druhom geme potom viedla pri podaní Niculescuové 40: 0, ale ani jeden brejkbal nevyužila a rýchlo prehrávala 0: 5. Skúšala odvrátiť potupu a mala šancu aspoň zahnať ‘kanárika’, ale pred zrakmi svojich rodičov sa jej to nepodarilo.

Kvitová hrala štvrtýkrát v kariére turnaj z pozície jednotky. Zvíťaziť dokázala v Linzi pred piatimi rokmi, v Katoviciach v roku 2013 prehrala rovnako ako teraz vo finále.

Bronzová medailistka z olympijských hier v Riu de Janeiro Kvitová slávila premiérový tohtoročný triumf na začiatku októbra vo Wu-chan.Rozšíriť svoju zbierku ešte môže na turnaji Elite Trophy v čínskom Ču-chaj.