Kwalifikacje do Ligi Mistrzów: Shakhtar Donetsk pokonał Fenerbahce Van Persiego

Robin van Persie i Nani nie będą grać w piłce nożnej w Lidze Mistrzów w tym sezonie po tym, jak Fenerbahce w starciu z Shakhtarem Donetskiem pokonał 3: 0 w kwalifikacjach kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów. W zespole Monaco lub Lazio w rozgrywkach Champions League Więcej informacji

Bramki z Dario Srny, Oleksandry Gladkiy i Alex Teixeira dały Szachtarze zwycięstwo w wysokości 3: 0. Turecka drużyna nie zagrała Van Persie, ale Nani, ich inne letnie kontrakty z Manchesteru United, został sfrustrowany w nocy charakteryzującej się imponującymi comebackami w całej Europie.

Partizan Belgrad, Astana, Malmo i CSKA Moskwa dołączyli do gry po rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, po tym, jak prawdopodobnie zagrają.CSKA wróciła z dwóch bramek w Sparta Prague, aby wygrać 3-2 i zakwalifikować się do 5-4 w kombinacji z demoralizowanymi Czechami, którzy potrzebowali tylko bezbramkowego remisu. Rosyjski międzynarodowy Alan Dzagoev strzelił zwycięzcę w 76. minucie po tym, jak dwa gole z Ahmedem Musą wciągnął Rosjan w mecz.

Astana, która wygrała 0: 0 w pierwszym meczu z HJK Helsinki, a także trafił w 3-2, a Patrick Twumasi, jeden z bramkarzy, został wyrzucony w 70. minucie.Erfan Zeneli przeliczył 86-minutową karę na 3-3 i umieścił Finów napastliwych bramek, tylko Evgeniy Postnikov, aby strzelić zwycięzcę w przerwie dla narodowych kibiców.

Serbski mistrz Partizan przeszedł po tym, jak zwycięzca wygrał 10-osobowy Steaua Bucharest, który po zwycięstwie w Pucharze Europy w 1986 roku wygrał 5: 2. Tragując 2: 1 w połówku, Partizan z rzutu karnego nie trafił w bramkę, gdy Valeri Bojinov trafił na słupek. Ale Steaua rozpadł się po tym, jak ich kapitan Fernando Varela został odesłany, a Partizan zremisował w ostatnich trzech minutach z Marko Jevtovicem, Andrija Zivkovic i zastępcą Nikola Trujic.

Malmö potrzebował zaledwie 14 minut na zrezygnować z dwóch bramek w pierwszym meczu w domu z Red Bull Salzburg, ponieważ cele Nikoli Djurdjic i Markusa Rosenberga przechyliły się.Chociaż goście przejął kontrolę, Vladimir Rodic rzucił się na defensywny błąd, aby zdobyć trzecie trzy minuty przed przerwą, aby mistrzom szwedzkim wygrać 3: 0, który posłał ich łącznie przez 3-2. Było to ósmy raz z rzędu, w którym Salzburg wyruszył w eliminacjach, ponieważ Red Bull przejął klub w 2005 roku.

Skenderbeu również zakwalifikował się, umieszczając się w dwóch meczach, stając się pierwszą stroną Albanii dotarł do fazy grupowej, pokonując Milsami w trzecim rundzie, więzi drugiego. Zwycięstwo 2: 0 nad mistrzami Mołdawii przez Skenderbeu dało im łącznie 4: 0.