Louis van Gaal martwił się o Ligę Mistrzów … ale nie o United

Louis van Gaal nie dba o to, czy Manchester United gra nudne mecze piłki nożnej w swoich ostatnich pięciu meczach Premier League, o ile kończą w miejscu Ligi Mistrzów.

United zagrają w środę Crystal Palace w domu i są na piątym miejscu z 56 punktami, cztery za Arsenalem.

Po porażce 1: 0 nad Aston Villą na Old Trafford Van Gaal powiedział, że chce dać fanom “więcej rozrywki”. Jednak teraz będzie to musiało poczekać, gdy menedżer skupi się na czwartym finiszu.

Zapytany, czy chodziło o rozrywkę, czy po prostu osiągnięcie wyniku w końcowych grach, Van Gaal powiedział: “Dajesz swoje odpowiedź sama myślę. Ta gra przeciwko Crystal Palace jest bardzo ważna.Musimy wygrać, musimy wygrać, więc o wiele ważniejsze jest wygrać tę grę niż na przykład Arsenal czy Manchester City [aby wygrać swoje mecze w środku tygodnia]. Mają tę lukę na cztery punkty dla nas. To zbyt ważne, aby się obracać, ponieważ rotacja lub świeżość na pół, nie, musimy wygrać. “

Arsenal spadł o dwa punkty w swoim remisie z 1: 1 z Palace, podczas gdy Manchester City zremisował z emfatycznym 3 -0 zwycięstwo w Chelsea przed losowaniem 1-1 z Newcastle.

Van Gaal nie jest zainteresowany tym, który klub może być łatwiejszy do złapania. “Nie interesuje mnie, kto jest wrażliwy”, powiedział. “Interesuje mnie tylko to, że wygrywamy nasze gry, a wtedy zobaczymy, która drużyna jest najbardziej bezbronna, ponieważ musimy ją wypełnić.”

United ma 12 punktów do drugiego miejsca Tottenham Hotspur.Jednak Van Gaal twierdzi, że nie ma różnicy w jakości pomiędzy jego drużyną a Spurs. “Pokonaliśmy Tottenham 1-0 i do 70. minuty [w meczu powrotnym] Myślę, że byliśmy lepszym zespołem. Ale potem nieporozumienie [prowadzące do przegranej 3-0]. Nie wydaje mi się, żeby odległość między Tottenhamem a Manchesterem United była duża, ale odległość jest w punktach. Zdobyli więcej, zdobywają więcej punktów, a to dlatego, że mają bardziej kreatywnych graczy. “

Van Gaal powiedział:” To niezawodny sposób gry, jak każdy gracz. Przypuszczasz, że gra w sobotę. Grał bardzo dobrze w pierwszej połowie [przeciwko Villa].W drugiej połowie był zmęczony, ale ma już 60 minut w nogach.

“Trenował we wtorek i odzyskał siły, więc musimy zobaczyć, jak się czuje w drugiej połowie z Crystal Palace i nadal musi grać dobrze. “