Łuk króla. Rok 2017 pokazuje, dlaczego Federer jest jedyny w swoim rodzaju

“Marzyłem o tym. Jeśli coś naprawdę wierzą w życiu może zajść daleko, „powiedział, kiedy po raz pierwszy wygrał ósmy tytuł z All England Club (najstarszy tenisista otwarty ERA). To jego 19-te Grand Slam

Wygląda na to, historii starożytnej, powoli, jak prehistorii tenisowym.; liczby są prawie szokujące. W latach 2010-2016 RF wygrało tylko dwa turnieje z grandslam. Zaczął przypominać gorliwego gościa, który przez długi czas pozostawał na piłce, ale nie na rozdanie. “Medal” będzie dla tytułów nie. Jego wieczny cel, Rafael Nadal, nie miał dość. Novak Djokovic zdominowane Andy Murray zwiększył tempo i czasami dołączył Stanislas Wawrinka i prąd Wimbledon Marin Cilic pokonał.

Federer nie znaleźć kierunek.Był to legenda, ikona, ale do odwrotu

Następnie rannych. – i wybrał drogę, wzdłuż której można przejść prawdopodobnie tylko jedna osoba na tej planecie. On. Genius.

Wracając do lata 2016 roku Federer jest „protrápil” w półfinale w Melbourne i Wimbledonie. Znowu tak blisko – i jak dotąd! Kolano nie poprawiła, więc brakowało rozpoczęciem olimpiady w Rio przez sześć miesięcy.

Zdobył wiele istnień ludzkich, a może nawet dla wnuków czworgiem dzieci.

Ale wrócił, jakby przeszedł cudowną spa. Lepiej niż kiedykolwiek

Tale co skończyło

Tenis Federera pojawiła się szczęśliwy. Kładzie ciała w kolejności tak, że mniej niż miesiąc, aby uczcić 36. urodziny w dniu 8 sierpnia, będzie przypominać swojego młodszego kopię. I on też ryzykował, tak!Kiedy powrócił do Australian Open, był w 17. turnieju.

Federer jako siedemnastka?

On wierzył. Wraz ze zdrowiem psychicznym i fizycznym udało mu się wnieść nowe, lepsze elementy do swojego tenisa. W 3. rundzie znokautował Tomas Berdych w 4 rundzie Keiei Nišikoriho, Stanislas Wawrinka w półfinale, przeniósł się do ostatecznej bitwy „retro” Nadal. “Fairytale”, powiedział.

Ale baśnie mają zwykle krótki czas, co jego 2017 liter.

dwa Grand Slam wygrał ostatni w 2009.

Po Wimbledonie bilans 31 do 2

Chociaż spadła dwa razy na początku turnieju (2. runda z Donským w Dubaju and Haas w Stuttgarcie), lecz wygrał pięć pozostałych akcji.Obejmuje dodatkowo prestiżowy dvojskalpu Indian Wells, Miami.

Jako że przyłożył ucho do pulsie czasu i zmuszeni przez warunki zewnętrzne domyślił się, co należy zrobić.

A teraz, dlaczego to jest geniusz: podczas gdy każdy element gry lub innowacja tenis w dzisiejszych połączonych czasach konkurencja prędzej czy później kopiowane na to uwagę tylko ktoś odważy

„czy mogę dać przerwa sześć miesięcy, tak że nie trzeba wracać”. powiedział Berdych po przegranym półfinale. „To nie jest dla wszystkich”, powiedział Novak Djokovic. On sam należący do ligi wyjątkowych sportowców, ale czujemy, że Federer pokazał szaleńczo odważny – i szalenie udany. – Stunt

Djokovic, Murray i Nadal zamierzamy kurýrovat ciało.Być inspirowane szwajcarski doskonałość spowolnić przez kilka tygodni, ale jednocześnie trudne. Wchodzenie w drugi tensor oznacza ciężkie kopnięcia na przednie koła. Nawet silny umysł mógł wypełnić nerwowość i powodują refleksy, że nie ma lepszego zakończenie niż Moloch wędrówki powrotnej.

Federer pokazał, że tak nie jest.

Nie dla niego.

po 14 latach w tym samym miejscu

czysto indywidualne legendy sportu w całej historii porównaniu mocno; Nie ma tenis Wayne Gretzky, który również przekroczył rywalizuje najlepszy pod wieloma względami „parowiec”. Rod Laver, Bjorn Borg, Ivan Lendl, Rafael Nadal wśród współczesnych…historyczny lider nie jest jasne, ale w historii Top 3 Federer na pewno jeden.

Jego bunt w 35 lat jest napisane kolor mistrzów.Pierwszy wnuczek został wygrany w 2003 roku w Sacred Wimbledon. Czas przeszedł przez zasłonę, minęło 14 lat – i ponownie trzyma kubek. Jako jedyny w swoim rodzaju.