Medalista olimpijski, który zrównoważył szkolenie z GCSE

Zaledwie dzień po powrocie z Rio na powitanie bohatera, zdobywczyni nagród z brązu, Amy Tinkler, zebrała wyniki GCSE z liceum Durham dla dziewcząt.

Po całej ekscytacji ostatnich kilku tygodni , 16-latka – najmłodsza medalistka Drużyny GB – postanowiła nie mierzyć się z aparatami fotograficznymi i zamiast tego otrzymywała wyniki pocztą elektroniczną do niej w domu. Oceny * C w dramatycznym spadku, gdy publikowane są wyniki GCSE Czytaj więcej

Tinkler, który w ubiegły wtorek zabrał brąz w gimnastyce damskiej, powiedział, że była na Księżycu z czterema ocenami z GCSE, które zdobyła w tym roku w literaturze angielskiej, angielskim, matematycznym i francuskim, chociaż odmówiła podania tego, kim byli. .

“Zdałem już pięć egzaminów GCSE wraz ze szkoleniami, olimpiadami i konkursami, które dały mi tylko pięć pełnych tygodni w szkole w ciągu roku 11,” powiedziała w oświadczeniu.Zawodniczka ukończyła GCSE w PE w ubiegłym roku. “Nie mogę się już doczekać powrotu do liceum w Durham we wrześniu, aby studiować moje poziomy A w tym samym czasie, w którym biorę pozostałe GCSE i przygotowuję się do następnych kilku lat zawodów, w tym Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej w Australii w 2018 r. “

Sześćdziesiąt procent wszystkich ocen GCSE przyznanych w tym roku w szkole średniej Durham to A * lub A, a 96,7% ocen to A * do C, lekka spadły z 98,2% w ubiegłym roku, zgodnie z ogólnokrajowym spadkiem ocen.

Tinkler była uczennicą niezależnej szkoły o wysokich osiągnięciach, odkąd skończyła trzy lata, a także w okresie poprzedzającym jej GCSE jej rodzice spotkali się z personelem, aby opracować specjalny plan nauczania, który pozwoli jej na 31 godzin szkolenia w tygodniu.Szefowi kuchni nawet przyrządzono posiłki, które spełniały jej szczególne wymagania żywieniowe.

“Podjęliśmy decyzję z rodziną, że będzie wykonywała GCSE w ciągu trzech lat”, powiedziała dyrektorka szkoły, Lynne Renwick. “Zrobiła PE w zeszłym roku iw tym roku wzięła swój angielski i matematykę. W przyszłym roku zrobi swoje GCSE z nauk ścisłych, a ona również zacznie kurs na poziomie [PE]. Jej poziomy A będą również rozłożone na przestrzeni trzech lat. Facebook Twitter Pinterest Tinkler występuje podczas finału drużyny artystycznej gimnastyki kobiet.Photograph: Ramalho / AGIF / REX / Shutterstock

“Pozwoliło jej to nadążać za studiami i jest świetnym wzorem dla dziewcząt w każdym wieku, ponieważ widzą, że trenuje przez 31 godzin w tygodniu , ale jej praca domowa nigdy się nie spóźnia. “

Dyrektor szkoły Lyndsay Lowes w ubiegłym roku uczyła Tinklera swojego kursu GCSE PE w piątkowe przedpołudnie. “Spędziliśmy razem 10-15 godzin razem jeden na jeden, ale ona wciąż wyszła z A” – powiedziała, dodając, że nie mogła wyrazić słowami, jak to jest, gdy uczeń wygrał medal olimpijski .

“Mogłeś zobaczyć, jak bardzo się to spodobało,” powiedziała o nagrodzonym medalami spektaklu Tinklera. “Krzyczałem na telewizor i dosłownie miałem powódź łez spływających mi po twarzy.Żeby zobaczyć ją w swoim momencie, wszystko, nad czym pracowała przez całe życie, bo to się opłaca, jest niesamowite. “

Tinkler nie jest pierwszym uczniem ze szkoły, który wziąłby udział w Olimpiada. W 1952 r. Nurek Charmain Welsh zajął 12 miejsce na Igrzyskach w Helsinkach, aw 1988 r. Łyżwiarka figurowa Gina Fulton rywalizowała podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary. Amy Tinkler nie wykazuje żadnych nerwów, gdy kobiety szukają medalu medalowego w Rio Czytaj więcej

Przyjaciele gimnastyczka powiedziała, że ​​byli ogromnie dumni z tego, co osiągnęła, treningu na Igrzyska Olimpijskie i nadążania za szkolną pracą.Jenny Tipple, która dostała dziewięć A * i dwa As i ma nadzieję studiować na Uniwersytecie naukę o medycynie, powiedziała, że ​​jej przyjaciółka “całkowicie zasłużyła” na swój sukces. “Po prostu pracowała tak ciężko, więc wiele znaczy, że tak dobrze sobie radziła.”

Tipple i jej przyjaciel Dharshini Sambamoorthi obserwowali, jak Tinkler rywalizuje z domem ich przyjaciela, z błyszczącym domowym banerem “Go Tinks” i nadmuchiwane palmy – próba odtworzenia atmosfery Rio.Sambamoorthi, który ma 11 A * i rozważa zrobienie medycyny na uniwersytecie, powiedział, że Tinkler spędza teraz trochę czasu “relaksując się i chłodząc”.

Kolejna przyjaciółka, Eve Welch, powiedziała, że ​​została na oglądaniu Tinklera współzawodniczyła i była “absolutnie bez słowa”, kiedy wygrała.

“Byłem tam, kiedy uczyła się matematyki i angielskiego [egzaminy] i nie mogę po prostu zrozumieć, jak udało jej się zdobyć medal olimpijski i rób jej GCSE w tym samym czasie. Jest absolutnie genialny. “Welch dostał siedem A * s, dwa As i B i ma nadzieję studiować języki na uniwersytecie, zanim został tłumaczem.

” Myślę, że wszyscy są z niej bardzo dumni “- dodaje Tipple . “Nie wszyscy mogą powiedzieć, że chodzili do szkoły z olimpijczykiem.”