Obawy o fitness wzrosły w porównaniu z udziałem Rogera Federera w French Open

Dwaj jego wieloletni rywale – Andy Murray i Novak Djokovic – dołączyli do 34-letniej Szwajcarii w trzecim rundzie Italian Open z satysfakcjonującą wygraną w środę, ale zachowali profesjonalną odległość, gdy zapytano, czy podzielają szersze obawy dotyczące jego “Spodziewałem się, że straciłbym straty”, powiedział Federer po typowo mierzonym wczesnym rzucie, aby odwrócić starzejące wyzwanie niemieckiego nastolatka Alexander Zverev, 6-3, 7- 5.Roger Federer pokonuje Alexander Zverev w Rzymie Mistrzowie Czytaj więcej

W ciągu 18 lat Tour, Federer rzadko spotyka się z problemami fizycznymi, ale wycofał się z dwóch turniejów od Australian Open, aby chronić który zażądał pierwszego zabiegu w karierze.

Murray otworzył swoją kampanię rutynowym 6-3, 6-3 zwycięstwem nad kwalifikatorem Kazaka Mikhailem Kukushkinem, chociaż zmagał się z niskim odbiciem i wirujący wiatr na drugi turniej turnieju.To było dźwiękowe, niespotykane spektaklowe ćwiczenie, które poprawiało nerwy, a nie podnosiło ducha.

Zapytany o to, co myślał o wątpliwości Federera odnośnie wykończenia, a tym bardziej o wygraniu turnieju, Murray powiedział: “Może on nie ale czuje się najlepiej, ale sam zna siebie lepiej niż ktokolwiek z nas, więc biorę na to swoje zdanie. “

Federer powiedział:” zdecydowałem się dopiero po rozgrzewce, grać. Nie wiem, jak jutro będę się czuł [przeciwko Dominicowi Thiemowi]. Mam nadzieję, że mogę zagrać. Ale mam dosłownie praktykę. Co 15 minut rozmawiam z Ivanem [Ljubicic] lub Severinem (Luthi) i mówię: “Co jeszcze możemy zrobić?”

“To kroki niemowlęcia teraz. Nawet pomyśleć o jutrze jest już dużym pytaniem.To skomplikowane ryzyko gry, a więc jestem bardzo zadowolony, że mogłem grać, a co dopiero wygrać.

“Patrząc w przyszłość w ciągu najbliższych kilku tygodni, niezależnie od tego, czy mam zamiar bawić się jutro czy nie, to było coś, co czuję, że muszę zrobić, aby poczuć, gdzie jestem. Łatwo było nie grać, a potem być pewien, jak się poczuje w Paryżu. W pewnym momencie musisz iść tam i zobaczyć, jak się czuje i cieszę się, że mogłem zagrać w pełnym meczu bez żadnych niepowodzeń.

“Jestem daleko od 100% teraz , więc mam jeszcze trochę pracy. Jest wiele do zrobienia w ciągu najbliższych 12 dni, więc mam bazę, poziom, co jest naprawdę ważne. Nie zamierzam przychodzić z ziemi żadnego człowieka. Idę z poziomu, który jest całkowicie akceptowalny.W ciągu ostatnich czterech miesięcy zrobiłem tyle, ile tylko możliwe.

“Byłem nieszczęśliwy z Miami i teraz Madryt (oboje brakowało mu). Ten krok był niepotrzebny, ale to się stało. To było niefortunne. Spodziewam się, że nawet nie myślę o igrzyskach olimpijskich [w sierpniu], ponieważ w tym roku będzie dużo tenisu “.

Djokovic, nie całkiem przekonujący podburzając Stéphane’a Roberta 7-5, 7-5, powiedział o sporze z Federerem: “On nadal gra w turnieju”.

A jego problem z plecami? Djokovic wstrzymał się i powiedział: “kręgosłup jest rdzeniem, podstawą każdego ludzkiego ciała, a zwłaszcza sportowców.Ale jest to szczególnie wrażliwe, szczególnie jeśli grasz wiele meczów, trenujesz i muszę dostosować się do różnych warunków.

“Dlatego mamy duże zespoły ludzi, fizjoterapeuci, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dużo czasu spędzamy na stołach, ufaj mi przed treningiem przed meczem, po meczu, dużo czasu, dużo czasu na rozciąganie, robi różne ćwiczenia w celu wzmocnienia, zapobiegania.

< p> “Jeśli naprawdę chcesz zagrać na szczycie, a jeśli chcesz być kandydatem na najwyższe miejsce na świecie, musisz być zdrowy. Aby być zdrowym, musisz naprawdę poświęcać się kilku godzinom dziennie na ciele. “

Są to trudne, nieprzyjazne partie, ci tenisiści.