Ostateczna była nadwaga, koszykarze Hradec ostatecznie bronili brązu

Niestety, w przypadku koszykarzy w Hradec Sokol, najlepszy ze wszystkich. W poprzednich dwóch meczach ligowych w tym sezonie ponad IMOS Brno wąsko wygrał trzeci kielich, a także po prostu należała rywali.

Kraj wstyd w Ostrawie, gdzie grał, przyszedł, aby przejść do finału Pucharu Czech co byłoby historycznym przełomem zespół Wschodzie.

zamiast finału i pewny srebra Sokół musiał być zadowolony z pojedynku o trzecie miejsce, podobnie jak rok temu w Trutnov. I tak jak ostatnim domowym meczu z Kara lepiej, gdyby brąz tym razem, aby zapewnić zwycięstwo nad Brno Valosun 77:66.

Trutnovská Kara po piątkowym ćwierćfinałowym meczu z Hradec w meczu o piątąumieścić zgodnie z oczekiwaniami z domu Ostrawie przegląd rytm dwadzieścia punktów 73:53.

Walka o pierwsze w historii finałów mistrzostw nie uruchomić dla zespołu Hradec niezbyt udanym przez długi czas wydawało się, że Imos jest pozycją dla jasnej procedury. Brno długo walczyło z Hradcem, aw trzecim kwartale przewodziło 12 punktom. Ale wtedy osiem minut nie dał nawet koszem i wschód kręgowego przeciwnik 13: 0 zdobył pozycję lidera na swojej stronie

wielką szansę po raz pierwszy w historii awansować do finału, ale nie używać.. Gracze Hradeca nie byli w stanie zdobyć gola w ciągu ostatnich trzech minut i stracili czteropunktową przewagę.Minutę przed końcem wyrównał Stejskalová i 29 sekund przed końcem zdecydował o postępach Brno Smitha.

„Wniosek był szczęśliwy na niektórych pocisków, jeśli spadnie czy nie spadnie, może nawet pewne decyzje,” powiedział trener Sokol Ptáčková . Na wykonanie zespołu był zadowolony, że nie poddał się nawet w złym stanie, a ostatecznie sięgnął po zwycięstwo.

„Poszliśmy do meczu, chociaż połowa traciliśmy przez dziesięć punktów. W drugiej połowie zaczęliśmy robić to, co powiedzieliśmy.To jest plus, ale mieliśmy dwie minuty przed końcem cztery punkty i wciąż utracone, „powiedziała.

Dla Imos Było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie nad przeciwnikiem, brakuje tylko zdobyć pewność drugie miejsce w część rozgrywek ligowych.

“To był wyrównany pojedynek. Zasadniczo złamaliśmy sami prowadzenie. Przestaliśmy grać i niepotrzebnie marnujemy piłki. Zatem wniosek był tak gorączkowy, „powiedział trener Jan Bobrovský Brno.

Po wielkim rozczarowaniem z zespołem Hradec przyszedł razem i walka o brąz z Brno Valosun wszedł idealnie. Pierwszy kwartał zdobył osiem punktów 21:13, ale w przerwach był w kabinie z jednopunktowym ołowiu.Dodatkowo dwie minuty przed przerwą na przegraną z białoruską Lichtarovičovą.

“Wierzyłem, że gracze, którzy otrzymają szansę, zostawią wszystko. I tak się stało. Chodziło o walkę “, powiedział trener.

Jej zespół zarządzał drugą połową, a brąz naprawdę walczył. “Wczoraj byliśmy bardzo rozczarowani, więc jest to łatka. Ale to sport i jest ładny. Jeden dzień jest taki sam, a drugi jest odwrotnie. Cieszę się, że zespół pokazał morale “- skomentował trener.