PEC Zwolle – PSV Eindhoven 0:4

Było to dość łatwe zadanie dla broniącej mistrzyni PSV, który po trzech rundach, trzymając równowagę stu procentach. Zwolle, który w ubiegłym tygodniu złożył haniebnego działania przeciwko Sparta Rotterdam, w żadnym wypadku nie usunął reputacji i nadal zajmują niższe szczeble tabeli. Razem zrealizowane cztery razy, czyli dwukrotnie w obu połowach.

Od początku gości przeciwnicy wyraźnie wskazane, że przyszedłeś tu tylko o zwycięstwo. Po pięciu minutach gry spadła w wapiennej Właściwa, który zażądał od sędziego Van BOEKEL regulacji karę jednak, że sytuacja po prostu machnął ręką. Chwilę później Locadia prawie odzyskał paszport de Jong, a jeszcze moment wrócił do domu wszystko w porządku.

PSV stała presja trwa, w 16 minucie, strzelając z dobrej pozycji, po prostu na bok Nets Narsingh i 22 minut Boeren wziął zasłużone prowadzenie. Po dobrze wystawił przeciwko standardce tyłu po sklepl de Jong główkuje piłkę do ISIM-Mirina, który od blisko wahać. Może zwiększyć wynik po Hendrixa centralnego Santiago Arias, fretki mu jednak wielki bramkarz van der Hart.

Padł w 35. minucie drugiego gola w meczu. Hendrix ze stosunkowo dużej odległości wyciągnął swój eksperyment gruntowych, do których van der Hart zupełnie dobrze widoczne, wysłał właśnie do dalekiego patyku. PSV złagodził nieco po kolei, więc otworzyła szansę na Zwolle. W 53 minucie ładna zwolniony Nijland, ale na czele tuż nad bramką.

W 58 minucie znów uderzyć całą Eindhoven, Andres Guardado wyczyszczone przestrzeń dla Locadiu i brakowało mu niewiele do dodania trzeci uderzył swojego zespołu. Chwilę później znalazł swoją przepustkę Locadia de Jong, ale odwiedzający przodu poszło zakończeń. Locadia Santiago Arias miał kolejną szansę, ale żadna z nich nie powiodło się.

Pod koniec meczu PSV wciąż zalogował dwa kolejne cele. De Jong, który zdobył przeciwko Zwolle we wszystkich czterech sprawach przeciwko nim rozpoczęły się w 86 minucie był w stanie wykorzystać przekrój Andrés Guardado. Trzy minuty później zdobył również Bergwijn tym wielkim strzał umieszczone fachowo w górnym rogu.