River Plate wygra trzeci tytuł Copa Libertadores z zwycięstwem nad Tigres

Argentyńska płyta River Plate ukończyła największą niezwykłą transformację w historii zespołu, pokonując klub z Meksyku Tigres 3: 0, aby zagwarantować swoim triumfom trzecie zwycięstwo Copa Libertadores.

Zwycięstwo nastąpiło cztery lata po tym, jak klub Buenos Aires spadł po raz pierwszy od ponad stu lat i oznacza, że ​​pod zarządem Marcelo Gallardo zajmują obecnie dwa najlepsze turnieje klubowe w Ameryce Południowej, które wygrały w grudniu Copa Sudamericana.

“Historia tego klubu polega na walce o tego rodzaju konkursy” – powiedział pomocnik Leonardo Ponzio. “Dzisiaj jest największe, jakie można osiągnąć jako klub i to zrobiliśmy”. Lucas Alario, 22-letni napastnik, który dołączył do klubu w lipcu, dostał przewagę pół godziny, kiedy zanurzał się w curlingu krzyża z Leonel Vangioni.

W 74 minucie Carlos Sanchez został ścięty w polu karnym, a potem uderzył piłkę Nahuelem Guzmanem, nim Ramiro Funes Mori zagrał w obronie, a potem cztery minuty później.

Rezultatem było zwycięstwo w Rivera w sumie 3: 0 po tym, jak pierwsza noga w Monterrey się skończyła.

Mecz był niechlujny z 44 faulami i dziewięcioma żółtą kartką, ale River był lepszy w ciągłym deszczu i ciężkich warunkach w Estadio Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires.

W rezultacie River jest trzecim tytułem Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów Europy, po triumfach w latach 1986 i 1996 i oznacza, że ​​w grudniu odbędą się w Pucharze Świata Klubu FIFA.

Rzeka wygrała turniej pomimo ostatniego miejsca w 16 drużyn kwalifikujących się do fazy knock-out w kwietniu.Oni tylko wkroczyli do ćwierćfinału po tym, jak ich rywale z Boca Juniors zostały zdyskwalifikowane z turnieju, gdy fan Boca zaatakował graczy Rivera w tunelu w połowie meczu w drugim meczu.

W półfinale straciły bramkę w ćwierćfinale przeciwko Cruzeiro, ale zniszczyli Brazylijczyków 3-0 w Belo Horizonte, pokonując w półfinale Paragwaju Guarani, niespodziankę w konkursie.

Finał był szczególnym triumfem menedżera Gallardo, który zagrał w klubie, kiedy pokonał Kolumbijczykę Amerykę z Cali, aby wygrać tytuł w 1996 roku.

Gallardo został zabroniony ze śródmieścia po odesłaniu w pierwszej kolejce, ale dołączył do zespołu, gdy jeździli po stadionie w otwartym autobusie.Tysiące fanów Rivera zatrzymało się, aby obejrzeć, a tysiące więcej zgromadziło się w centrum Buenos Aires, aby świętować zwycięstwo.

“Na to zasłużyli”, powiedział Rafael Sobis, gracz Tigres, który dwukrotnie wygrał trofeum z brazylijską drużyną Internacional. “Powinni się z tego cieszyć. Życie trwa dalej. “