Roger Federer bije Grigor Dimitrov i przechodzi kamień milowy na Australian Open

Roger Federer stał się pierwszym mężczyzną, który wygrał 300 pojedynków pojedynków pojedynczych, gdy przeniósł się do czwartej rundy Australian Open z zwycięstwem 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 nad Grigorem Dimitrovem Rod Laver Arena w piątek.

34-latek poprawił swój rekord przeciwko Dimitrovowi do 5-0, w tym dwa zwycięstwa za dwa tygodnie.Dimitrov po raz pierwszy w ćwierćfinale wziął udział w finale w Brisbane International w zeszłym miesiącu, a potem powtórzył to w Melbourne, ale ostateczny wynik był taki sam.

Dimitrov potrzebował leczenia w czasach Ale Federer nie wyciął z niego żadnego luzu. “Zdajesz sobie sprawę z tego – jestem weteranem, więc nie rozpraszam”, powiedział Federer. “Kiedy byłem nastolatkiem, byłem zbyt oszukany zbyt wiele razy. Mam nadzieję, że wszystko w porządku. “

Wcześniej Kei Nishikori miał problemy z nadgarstkiem, biorąc medyczny limit czasu i przegrali następny set, a następnie odzyskając wynik, aby osiągnąć czwartą rundę z 7,5, 2-6, 6 -3, 6-4 zwycięstwo nad nasionem No26, Guillermo Gárcia-López.Następnie zagra finalistę Australian Open z 2008 roku Jo-Wilfried Tsonga, który pokonał swojego towarzysza Pierre’a Huguesa Herberta 6-4, 7-6 (9-7), 7-6 (7-4).

Nishikori osiągnął finał USA w 2014 roku i ćwierćfinale Australian i French Opens w 2015 roku wycofują się z meczu drugiej rundy w Wimbledonie z kontuzją lewej nogi. Powracając do czwartej rundy w Melbourne Park przez czwarty rok z rzędu zwiększył swoje zaufanie, a on powiedział o prawym nadgarstku: “Właściwie to było OK.” Dodał: “W pierwszym secie Boli mnie, ale po leczeniu czułem się lepiej.Starałem się pozostać mocny, skoncentrowany ponownie – zagrałem lepiej w ostatnim secie. “

Na mecz z Margaret Court Arena odbył się pełny mecz, w tym duża grupa japońskich zwolenników macha flagami, a mecze na Odkryte zewnętrzne sądy zostały opóźnione z powodu deszczu. Gra w końcu zaczęła się na niektórych boiskach na świeżym powietrzu po ponad sześciogodzinnym opóźnieniu, a odłożono siedem meczów na podwójne.

Drzewo No15, David Goffin, pokonało dziewiętnastego nasiona, Dominic Thiem, 6-1, 3 -6, 7-6 (7-2), 7-5 – jego pierwsza wygrana przeciwko top-20 graczowi w Grand Slam. W następnej kolejce ma do czynienia z trudniejszym wnioskiem: Federer.