Rosicky na planie!

Po ponad pół roku może pokazać w grze. Kapitan Czech Tomas Rosicky w piłce nożnej w piątek powinien wsiąść do pierwszej gry po kontuzji. Trener Arsenalu Arsene Wenger, który tka plany głównie na niedzielnych derbach z Chelsea, on ma zamiar umieścić w meczu przeciwko Swansea juniorów.

Trzydzieści pięć Rosicky ostatnio grał w zeszłym 12 czerwca w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Islandii, gdzie kontuzjowanego kolana. W połowie sierpnia, przeszedł artroskopię a następnie jego powrót stale ich odkładania. Według optymistycznych prognoz grać w listopadzie, ale w pełnym treningu i wrócił w styczniu.

W zeszłym tygodniu, Wenger zasugerował, że w pierwszą w lewo w grze dla zespołu od 21 lat, dziś potwierdził na konferencji prasowej. “Jest możliwe, że Tomas zagra w piątek o dwudziestu jeden. Na początku tygodnia, choć nie było dobrze, ale planujemy zostać połączone,” powiedział trener Arsenalu.

Aktualny lider Premier League jest stopniowo powrocie rannych wsparcie. Na niedzielnym meczu z Chelsea już dostępny Mesut Özil i Alexis Sánchez. Ponadto Rosicky będzie dla junior Swan, aby zacząć zabawę i Danny Welbeck i pełne szkolenie również skoczył na Francis Coquelin. Pojawia się wtedy jeden z nich w niedzielę, być może na ławce AAA? Najprawdopodobniej nie.

Z głównych graczy pozostaje z gry tylko Santi Cazorla i Jack Wilshere.