Roy Hodgson: Wayne Rooney nie jest gwarantowanym starterem w Anglii na Euro 2016

Roy Hodgson jest przekonany, że Wayne Rooney wyleczyłby się z powodu kontuzji więzadła kolana, aby doprowadzić Anglię do letnich Mistrzostw Europy, chociaż zasugerował, że kapitanowi nie zostanie zagwarantowane miejsce w wyjściowym składzie na turniej we Francji.

Nieobecność Rooney’a skłoniła Hodgsona do przypomnienia Daniela Sturridge’a i Danny’ego Welbecka do jego 24-osobowej drużyny za mecze towarzyskie przeciwko Niemcom i Holandii w tym miesiącu po ich kontuzjach, a niezainteresowany Danny Drinkwater również w nagrodę za grzywnę kampania z miastem Leicester.Mają okazję udowodnić, że zasługują na włączenie do tymczasowego składu na Euro 2016, który ma zostać nazwany 12 maja.

Hodgson w pełni oczekuje, że Rooney będzie na tej imprezie, mimo że napastnik z Manchesteru United doznał lekkich obrażeń. Powrót po urazie kolana spowodowany utratą w Sunderlandzie w połowie lutego, choć jego status w składzie nie zapewni mu miejsca startowego. Danny Drinkwater wezwał angielskie mecze towarzyskie przeciwko Niemcom i Holandii Czytaj dalej </p >

“Jestem pewien, że się dopasuje i nie będę miał sytuacji, w której dylemat 12 maja nadejdzie, a on nie będzie w 100% sprawny, ale wiedząc, że może to zrobić do czasu rozpoczęcia turnieju – powiedział Hodgson. “W idealnym świecie brałbym tylko zawodników, którzy są sprawni mechanicznie i potrafią grać.Jestem pewien, że tak będzie.

“Ale nigdy nie powiedziałem, że jest automatycznym rozrusznikiem. Nigdy nie powiedziałem, że ktoś jest. Czy ma duże szanse z jego osiągnięciami, umiejętnościami i doświadczeniem? Oczywiście, że on to robi. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​będzie on w składzie: może nie doszedłby do siebie najlepiej, lub możemy chcieć użyć różnych graczy lub grać w inny sposób. Ale on jest naszym kapitanem i był bardzo ważny w tej pracy w ciągu ostatnich kilku lat, i będziemy potrzebować jego wpływu i umiejętności na polu.

“To musi być udowodnione na polu gry. Wayne Rooney zdaje sobie z tego sprawę. On wie, że jeśli uważam, że inni są lepszymi lub odpowiednimi mężczyznami do grania w określony sposób, zaakceptuje to, ponieważ jest piłkarzem, naszym przywódcą i naszym kapitanem. Jeśli będzie zdrowy, pójdzie.Ale nie jako automatyczny rozrusznik. ”

Rooney ma więcej znaczników i bramek, 109 i 51, niż pięciu napastników wybranych przez Hodgsona na te mecze razem i jest miarą jego pozycji w drużynie, która w przyszłym tygodniu odwiedzi drużynę w St George’s Park i weźmie udział w drugim spotkaniu przeciwko Holandii, 29 marca. “Jest na etapie powrotu do zdrowia, kiedy jest w połowie drogi, a to jest ważniejsze niż przyjazd do Niemiec na pierwszy mecz”, powiedział Hodgson, który do 31 maja musi złożyć swoją ostatnią 23-osobową drużynę do turnieju do Uefa. “Przede wszystkim chodzi o to, aby go dopasować, więc jego głównym celem będzie jego rehabilitacja w United.”

Sturridge, który nie grał dla swojego kraju od września 2014 r., Odzyskał serię bioder, kolan i ścięgna ścięgna i coraz bardziej regularnie angażuje się w Liverpoolu.Welbeck powrócił z długotrwałej kontuzji kolana w zeszłym miesiącu i zaoferował przebłyski formy z Arsenalem, choć Harry Kane i Jamie Vardy będą mieli nadzieję na wygraną w meczu przeciwko Niemcom i Holandii jako głównym napastnikom. Hodgson przyznał, że jest podekscytowany szeregiem atakujących talentów, a Theo Walcott tworzy kwintet napastników w składzie, choć podkreślił, że oferują potencjał, a nie rodowód na poziomie międzynarodowym.

“Jeśli spojrzeć na Thomas Müller i Arjen Robben to gracze, którzy zdobyli medale, grali setki razy i strzelali gole co tydzień “- powiedział. “Mówimy o graczach, którzy co tydzień radzą sobie dobrze w Premier League, ale którzy są niedoświadczeni na poziomie międzynarodowym, tak jak Wayne Rooney. To grupa graczy, którzy posuną się daleko i będą zdolni posunąć się daleko.Ale Wayne może położyć czapki na stole i to trochę różni się od pozostałych. Mają sposób, aby przejść do tego poziomu. Nie mówię, że ci gracze nie są w stanie zrobić bardzo, bardzo dobrze, ale rozsądnie byłoby czekać i zobaczyć. Powiedziałbym raczej, że mają teraz fantastyczny potencjał. Uwierzmy w nie i ufajmy, że odbiją się na sobie w przyszłości. ”

Menedżer przyznał, że rozmawiał z jego środkową połówką Johnem Stonesem o grze w defensywnym pomocniku, gdy drużyna spotkała się zeszłej jesieni, ale teraz wydaje się mieć więcej opcji w tym obszarze. Drinkwater może zdobyć pierwszą czapkę w międzynarodowym okienku i ma szansę postawić swoją sprawę, aby zostać jednym z defensywnych pomocników drużyny w finale, a Michael Carrick odpoczywał przy tych meczach, podczas gdy Hodgson eksperymentował.Idealnie, Hodgson chciałby przywrócić Jacka Wilsherea do sprawności i grać ponownie przed połową maja, chociaż pomocnik Arsenalu musi udowodnić, że może odegrać swoją rolę we Francji, jeśli ma uzyskać integrację.

” Zostanie wybrany, jeśli myślę, że jest w pełni zdolny do tego, aby od pierwszej minuty uczestniczyć w treningach i grach przygotowawczych oraz w rozmowach z nim i jego menedżerem klubu, jeśli wszyscy się zgodzimy, nic nie ma. bać się z nim – dodał Hodgson. “Czy mówimy o graczu, którego znamy, czy o innym graczu? To zawsze jest pytanie, które zadajesz ludziom, którzy wracają po długotrwałej kontuzji. Ale Jack Wilshere, w grach, w które grał dla nas wcześniej, został wybrany człowiekiem meczu cztery mecze z rzędu.Teraz przez długi czas musieliśmy się z nim żegnać, ale nie można mnie winić, że chcę go przywitać z powrotem. “