Serena Williams i Maria Sharapova w Australian Open czwartej rundzie

Serena Williams wchodzi do czwartej rundy w Australian Open po zwycięstwie 6: 1, 6: 1 w 45 minut po 18-letniej rosyjskiej Daria Kasatkina.

Mistrz świata czasu wygrał pierwszy zestaw jej meczu Rod Laver Arena w 22 minuty i został wspomniany przez cztery podwójne błędy Kasatkina. Amerykanin spędza kolejne 153 i 154 tygodnie na No1 w ciągu dwóch tygodni Australian Open, trzeciej najdłuższej smugi w historii WTA po zwycięstwie Steffi Grafa z 186 i Martinie Navratilowej 156.

Williams Gra Margaretę Gasparyan z Rosji, która pokonała Yulię Putintseva z Kazachstanu 6-3, 6-4. “Oh, wow.Wygrałem 600 meczów? “, Powiedziała Sharapova, kiedy wywiad przeprowadzony na pozwole pogratulował jej za osiągnięcie osiągnięte dzięki wygranej trzeciej rundy meczu. Siewnik nr 5 pomyślał przez chwilę i roześmiał się. – Och, chłopcze – powiedziała. “Czy to przyjazne przypomnienie, że starzeję się?”

28-latek, pięciokrotny zwycięzca Grand Slam, nie wyruszył w trzecią rundę, ale walczył przed pokonaniem 22-letnia Lauren Davis 6-1, 6-7 (7-5), 6-0. Po wyścigach przez pierwszy set w ciągu zaledwie 26 minut, Sharapova została złamana dwa razy w drugim secie, trwającym 77 minut.W czwartej rundzie Sharapova stawia czoło znanej szwajcarskiej nastolatkowicy Belinda Bencic, która wygrała pierwszy mecz w tym sezonie. Dwa tytuły WTA w 2015 r., W tym w Toronto, gdzie pokonała Williams w półfinałach, a następnie w finale świata nr 2, Simona Halep w finale. Sharapova mogła stawić czoła Williamsowi w ćwierćfinale, co byłoby Ostatni mecz w ich długotrwałej rywalizacji. Sharpova nie pokonała Williams od 2004 roku, tracąc ostatnie 17 spotkań, w tym w zeszłorocznym finale Australian Open.Facebook Twitter Pinterest Maria Sharapova musiała walczyć o pokonanie amerykańskiej Lauren Davis i awans do czwartej rundy w Melbourne Park. Fot .: ddp USA / rex Shutterstock

Ale po piątek, Sharapova poświęciła chwilę na chwilę i zastanowiła się nad 600 zwycięstwami kariery. “Myślę, że to dumny numer”, powiedziała. Robię to długo. Faktem jest, że Sharapova miała dziewięć lat, kiedy przeniosła się z Rosji na Florydę wraz z ojcem, Jurijem do trenowania w słynnej akademii tenisowej Nick Bollettieri.Trzy lata wcześniej Sharapova została zauważona na moskiewskiej wystawie przez Navratilova, która powiedziała ojcu, że Ameryka jest najlepszym miejscem do rozwijania talentu młodego gracza. Oznaczało to dwuletnie oddzielenie od matki, Yelena, która mieszkała w Rosji ze względów finansowych i czekała na wizę. Zapytana w piątek, jak młoda dziewczyna grała w profesjonalnym tenisie, Sharapova przypisała rodzicom.

“Wiesz, mój ojciec wybuchnął tę karierę dla mnie, a ja po prostu przestrzegam”, powiedziała. “On po prostu naprawdę otworzył drzwi do mojego snu. Ja po prostu żyję. Moja matka otworzyła dla mnie świat kulturowym, edukacyjnym.Więc mam różne rzeczy od nich obu.

“Naprawdę kocham to, co robię. Chociaż chciałbym usiąść na plaży i przeczytać książkę i pić margarity, po kilku dniach się nudzić. Mam 28 lat, jestem zdrowa i czekam na grę od wielu lat. “