Simon Gerrans w Australii przedłuża swój Tour Down Under do 14 sekund

Gwiazda australijska Simon Gerrans przedłużył trasę Tour Down Under, stając się pierwszym jeździec w ciągu sześciu lat, aby wygrać z powrotem na scenę. Gerrans wygrał niewielką gromadkę sprintu pod koniec etapu 138 km z podmiejskiego Norwood do Victor Harbor, na południe od Adelaide.Tyler Farrar pożyczy rower widza po katastrofie w Tour Down Under Czytaj więcej

Ciężki deszcz i silne wiatry Które miały nastąpić w ostatniej godzinie na scenie pozostały daleko. Choć w ciągu ostatnich 20 lat nastąpiła awaria, było to proste zakończenie.Gerrans jest pierwszym jeźdźcem, który odniósł w 2010 r. Andre Greipel w Niemczech, aby wygrać kolejne etapy.

Lider Orica-GreenEDGE ma przewagę w ciągu 14 sekund nad rodakiem Jay McCarthy (Tinkoff) przed sobotnim etapem Queen w Willunga. Szczyt na szczycie powinien wyznaczyć mistrza Tour. Gerrans również zdobył dodatkową przewagę nad McCarthy, pokonując go wcześniej w piątek w pierwszym środkowym biegu sprintu.

Wspaniała wygrana z roku 2014 w Gerrans to ostrożna opowieść o australijskiej gwiazdce rowerowej, ponieważ zbliża się do czwartego tytułu w tym roku Byłoby największym zwrotem w historii 18-letniej trasy, gdyby ktoś miał mu odmówić jego czwartego tytułu.Ale legenda o kolarstwie Cadel Evans wyglądał na dwa lata temu, kiedy wygrał jedyny tytuł Tour, kiedy prowadził ogólny prowadzenie na stadionie w Queen w Willunga.

Gerrans oszołomiony wyścigiem, gapiąc się na Evansa podczas ostatniego wspinaczki i wygranej Ogólnie dzień później o jedną sekundę. “To lepiej, niż bym tego oczekiwał, to na pewno”, powiedział dyrektor Orego-GreenEDGE Gerransa Matt White. “(Ale), jeśli zgubisz koło (na ostatnim wzniesieniu), sprawdź, jak Cadel stracił trasę. Był z Gerro z 350m, aby przejechać, zgubić koło, przegrał o jedną sekundę. “

Orica-GreenEDGE znów był na piątkowym etapie. Kontrolowali wyścig do pierwszego pośredniego sprintu, który Gerrans wygrał o jedną minutę.Trzy-osobowa przerwa, w której znaleźli się Australijczycy David Tanner i Pat Shaw, wylądowali z odległości 24 km. Wraz z przewidywanym deszczem i wiatrem, peleton przerywał się przed końcem. Gerrans i teammate Daryl Impey znajdowali się w przedniej grupie ok. 40 zawodników.

Po tym, jak Impey zdołał go wykończyć, Gerrans zdominował niewielki sprint, gdy McCarthy zajęła czwarte miejsce za brytyjskim jeźdźcem Ben Swift (Sky) i Włoski Giacomo Nizzolo (Trek). “Jestem z tego absolutnie podekscytowany”, powiedział Gerrans. “Myślę, że zaskoczyłem kilku osób zdziwieniem, wliczając się w to. Zespół, co mogli robić dzisiaj…Tak naprawdę sprawiają, że moje życie jest jak najłatwiejsze. “

Silna jazda Gerrans na Corkscrew wspinają się pod koniec trzeciego etapu, dając mu dalsze zaufanie. Został z najlepszymi wspinaczkami Touru w drodze do zwycięstwa na scenie. W sobotę kluczowa scena obejmuje dwa wspinaczki na górę Old Willunga Hill i na szczyt.

“Stary Willunga Hill prawdopodobnie pasuje mi trochę lepiej niż Corkscrew wspinaczka”, powiedział. “Korkociąg, tak krótki jak jest, naprawdę myślę, że to pasuje do czystych wspinaczy ze stromym gradientem. Będę musiał robić, co mogę Willunga – to będzie trudne.Mogę ci coś obiecać – damy to wszystko “.

Taki rywal, jak Dennis i kolega z drużyny BMC Richie Porte, który wygrał w Willunga w ciągu ostatnich dwóch wycieczek, oczywiście spróbuje rzucić wszystko na Gerrans . “Mogą spróbować”, powiedział White.