Sunderland a Bet365 čelia známemu nepriateľovi v boji s odstupom

Bolo ťažké sa smiať a Allardyce dokázal na vlastné náklady zbierať úsmev. Dokonca aj podľa noriem klubu, ktorý už niekoľko rokov bol klauzulou pre dysfunkciu, to bolo niekoľko dní chaotické. Bol už zvyknutý na život bez toho, aby jeho najkreatívnejší hráč, ktorý bol prepustený o tri týždne predtým, bol uznaný za vinného z trestného činu sexuálneho zneužívania detí a teraz čelí trestu odňatia slobody.

nápadná neprítomnosť výkonného riaditeľa spoločnosti Bet365 Sunderland, Margaret Byrneová, Allardyce, bola nútená žonglovať prípravu svojho tímu na ich vymenovanie na južnom pobreží s prehnanými otázkami týkajúcimi sa hrozivého nesprávneho posudzovania situácie v spoločnosti Adam Johnson od spoločnosti Sunderland.Aj napriek znepokojujúcim odhaleniam, že Byrne bol upozornený na niektoré z jeho nezákonných aktivít, aj keď bol obvinený, Allardyce bol prepustený do krupobitia, keďže Byrne, ktorý odvtedy odstúpil zostal rozhodne nedostupný na pripomienkovanie a urobil všetko preto, aby poskytol odpovede na diskusiu, ktorá sa nestala na jeho hodinkách. Tridsať dní sa pod tlakom druhýkrát obrátil na oveľa známejší teritórium: snažil sa Bet365 zmapovať, ako jeho tím daroval Southamptonu neskorý ekvalizér a premárnil dva body, ktoré by medzi nimi a kolegy odstupovali jasné denné svetlo súperi Norwich City. Bolo to koniec krutého týždňa v nedávnej histórii Sunderlandu, pre ktorý sa dramatické úteky z odstupu stali normou a nie výnimkou.V posledných troch kampaniach sa spoliehali na nepravdepodobnú sériu výsledkov na konci sezóny na ochranu svojho najvyššieho letu, čo je stav, ktorý sa zdá byť neprijateľný pre klub, ktorého miesto v hierarchii čistých výdavkov naznačuje, že by mali byť pohodlne stredné -table.

S piatimi hrami tejto sezóny zostávajú opäť medzi mŕtvymi Bet365 mužmi. Po treťom spodnej časti a takmer určite v priamej prestrelke s Newcastle United a Norwichom zabezpečiť posledné zostávajúce miesto nad hustou čiernou čiarou, hra v ruke znamená, že ich osud je v ich vlastných rukách.Návrat jednej výhry z posledných siedmich zápasov naznačuje, že prognóza je bezútešná, ale dosiahli v priemere za jeden bod a inak povzbudzujúce výkony boli zničené neopatrnými výpadmi, ktoré ich stáli draho.

Arsenal strana v nedeľu s vlastnými problémami: fanúšikovia, ktorí sú naštvaní s ich pomerne závideniahodnou stagnáciou a zatienený oblakom Bet365 ennui, ktorý ich v tisícoch priviedol k tomu, aby našli lepšie veci s ich časom vo štvrtok, než sledovať demontáž Západu Brom na emirátoch. Povedal, nebol to nejaký uvítací bonus Bet365 organizovaný protest. Nemohli sa obťažovať, keď sa zase stane.

Na štadióne sveta budú len málo, akokoľvek prázdne miesta.Je to miesto, ktoré naďalej priťahuje davy ľudí s blízkym počtom kapacít, ktorých húževnaté nadšenie tvárou v tvár takmer nevyhnutelnej priemernosti je trochu málo hrdinského. Oni videli, že Sunderland vyhral štyri zápasy Premier League doma v tejto sezóne, polovica z nich proti dvom tímom, ktorí sedia pod nimi v tabuľke. Rafael Benítez: Newcastle ukázal charakter potrebný pre veľké úteku Čítať ďalej

fanúšikovia videli osem manažérov, ktorí prichádzajú a idú v ôsmich Bet365 ročných obdobiach od doby, kedy bol klub prevzatý americkým obchodníkom Ellisom Shortom. Videli, že ich klub kúpil a predával dostatok hráčov, aby ich v posledných desiatich rokoch pohodlne odišiel do top 10 stráviteľov v Premier League, bez toho, aby sa nikdy nepokojili v top 10 aktuálnych Premier League. Nevideli, ako svoj tím dokončili kampaň s viac ako 39 bodmi za posledné tri sezóny.Zaslúžia si to lepšie. Hrozba zvrhnutia a finančné televízne vysielanie vyvolané kladivom, ktoré prichádza s ním, znamená, že žiadny dodatočný frisson nie je potrebný, ale dobre zdokumentovaná nevôľa medzi Allardycom a Arsene Wengerom mu dáva extra hrany. Allardyceovo vymenovanie sa v októbri zhodovalo so zverejnením autobiografie, v ktorej posmešoval Francúzka ako “arogantného” manažéra, ktorý “nedokáže zvládnuť” stratu. “Čím viac som ho zranil, tým viac sa mi to páčilo,” napísal o svojom čase ako manažér spoločnosti Bolton. Vo veľkolepej obrátke o mesiac neskôr Allardyce oznámil, že už Bet365 nemá sekera, aby sa rozbila s Wengerom a odhalila, že ich konflikt bol “len návyk, ktorý všetci dostaneme”.Ten týždeň, Arsenal porazil Sunderland 3-1 v Premier League, pred tým, než zamaskoval stranou o rovnaké skóre v treťom kole FA Cupu. Zatiaľ čo Allardyce môže byť správne vo svojom dobre zdokumentovanom názoru, že Wenger Arsenal don Nech sa to páči, jeho nezvyčajná volejšia tvár môže súvisieť s nie tak dobre zdokumentovaným faktom, že odvtedy ako športove stávky Bet365 manažér Blackburn nemal víťazstvo nad Arsenalom v deviatich pokusoch. S tímom, ktorý sa bojuje proti tomu, aby sa Bet365 vyhýbal poklesu, zdá sa, že je to tak dobrý čas, ako ktokoľvek, kto tento trend udrží.