Szwedzka drużyna piłki nożnej unika śmiertelnego lotu 4U9525 po ostatniej chwili zmiany planu

Po tygodniowym szkoleniu w Hiszpanii, we wtorek we wtorek Dalkurd FF, szwedzka partia trzeciej, powróciła do Sztokholmu.

Dzięki czterem porannym lotom, które zabierze ich do Niemiec A Szwajcarię, a następnie do Szwecji, 29 członków zespołu sięgnęło wśród trzech samolotów.

Czwarty, niewłaściwy lot Germanwingsa do Düsseldorfu, zginął, zabijając wszystkich na pokładzie.

“Wszyscy musieliśmy lecieć na tej płaszczyźnie”, powiedział dyrektor zespołu, Adil Kizil. Lot był tańszy, a 29 członków drużyny mogło latać razem, powiedział.Biorąc pod uwagę dziesięciogodzinne czekanie, spotkali się w Düsseldorfie z powodu ich dalszej łączności, zamiast rozdzielić się i przelotować za pośrednictwem Monachium i Zurychu.

“Czterech samolotów zostało w tym samym czasie i leciało na północ przez Alpy , A my mieliśmy graczy na trzech z nich. Można by powiedzieć, że byliśmy bardzo, bardzo szczęśliwi – powiedział Kizil. Wszyscy pasażerowie na lotzie 4U 9525 znajdowali się w tym samym miejscu zameldowania z zespołem Dalkurdu, z których część wyjechała również z tych samych bram. “To dziwne.I bardzo, bardzo smutny “, powiedział Kizil.

Gdy jego lot wylądował w Monachium, miał 200 nieodebranych połączeń. “Właśnie wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że coś się stało”.

W ciągu 40 minut pojawiły się szalone, gdy próbowały się dowiedzieć, które z tych czterech lotów zostały rozbite, a następnie, czy ktoś z zespołu był na pokładzie skazanego samolotu .

Striker Erik Törnros usłyszał o katastrofie, kiedy wylądował w Zurychu. “Cholera, byłem zdenerwowany”, powiedział. Inni członkowie zespołu uznali, że nie żyje. “Myśleli, że to my, którzy się rozbili, ponieważ powiedzieliśmy, że odejdziemy o dziewiątej. Całkowicie szalony. ”

Bramkarz Dalkuru, Frank Petersen, podsumował w środę:” To, co uważasz za oczywiste, ktoś inny modli się.Bądź wdzięczny.

Drużyna Dalkurd, która gra w Börlange w regionie Dalarna w centralnej Szwecji, została założona 11 lat temu przez emigrantów z Karaibów do Szwecji. Doświadczyła zawiedzionej wspinaczki, choć szwedzki system dziesięciu oddziałów osiągnął siedmiokrotny awans.

Zespół utrzymuje silną tożsamość wśród Kurdów i ma na swoim koncie duży nacisk wśród Kurdów. “Ponieważ Kurdowie nie mają własnego kraju, to jest jak drużyna narodowa z Kurdy”, powiedział Kizil, zauważając również, że strona ma obecnie graczy z 13 różnych narodowości.

Strona klubu stwierdza: “W Dalkurdzie Wykraczamy poza pochodzenie i kolor skóry. Razem nie jesteśmy ani imigranci, ani Szwedzi.Jesteśmy ludźmi mającymi ochotę na uwagę i wpływ, na boisko i w społeczeństwie. ”

Zespół powtórzył we wtorek:” Przesyłamy najgłębsze kondolencje wszystkim ofiarom dzisiejszej straszliwej tragedii Francja. Niech pan sobie spokojnie spocznie. “Dalkurd FF (@DalkurdFF) Vi sänder våra djupaste kondoleanser till alla de drabbade in dagens hemska tragedi i Frankrike. Må ni vila i sniadanie. Trener Andreas Brännström powiedział o fatalnym katastrofie w wtorek: “To jest tragedia dla wielu ludzi i jesteśmy najszczęśliwsi w tym wszystkim”.