Tim Sherwood powraca do Tottenham i bardzo skomplikowane dziedzictwo

“Bez cienia wątpliwości, wyznanie Tima pojawiło się po realizacji, że nie będziemy tam (poza końcem sezonu)”, mówi Ferdynand. “Tim czuł, że musi chronić swój narożnik. Czasem, jeśli ludzie nie walczą o bębenek, musisz to zranić. Musisz uderzyć tamburynę. I zagraj w harmonijkę. “

Ferdinand, dyrektor Queens Park Rangers, śmieje się obrazem, który wyczarował. Sherwood nie był całkiem jednorodzonym zespołem, ponieważ miał pełne poparcie dla Ferdynanda i Chrisa Ramsey’a, drugiego asystenta, który jest obecnie menedżerem w QPR.Ale on i jego przyjaciele czuli się odizolowani, a ich zwolnienie przez przewodniczącego Daniela Levy było nieuniknione na długo przed tym, jak klub potwierdził to we wtorek 13 maja.

Poprzedniego wieczoru Sherwood przebywał w White Hart Lane ostatni raz, jako kierownik XI gości w referencji Ledley King. Ogłoszenie jego imienia przed rozpoczęciem rozgrywki zostało okrzyknięte przez grupę tłumu. Facebook Twitter Pinterest Tim Sherwood “położył swoją reputację na linii” podczas krótkiego czaru odpowiedzialnego za Spurs, mówi Les Ferdinand. Fot. Javier Garcia / BPI / Rex Dwa dni wcześniej Sherwood po raz ostatni był odpowiedzialny za Tottenhama – przypadkowo przeciw Astonowi Villa, klubowi, który przynosi do White Hart Lane w sobotę.To była gra, w której Sherwood kazał fanowi Tottenhamu siedzieć za nim, wręczył mu słynną figurkę i powiedział mu, aby poradził sobie z zespołem.

“Ten gość jest poważnym ekspertem” Sherwood Powiedział po zwycięstwie 3: 0. “Co tydzień mówi mi, co robić. Dałem mu okazję do tego, aby wykonać tę robotę.

Sherwood utrzymywał jednopłatników do samego końca. Gdzie mógłby to być fan, który obstawał na następnym menadżerze Tottenhamu, został poproszony. “Nie ma szans, on jest Anglikiem” – powiedział Sherwood.

Jego komentarze niezmiennie sprowadzały się do prasy. Nie chcemy udawać, że Sherwood był czymś innym niż marzeniem, o którym pisał podczas swojego okresu pozalekcyjnego w Tottenhamie, ani że nie wygrał podziwu dziennikarzy z jego szantażem.Jego uczciwość w próbujących okolicznościach była odświeżająca. Spadali raczej na poziomie pomieszczeń i wśród zwolenników, którzy uważali Sherwood za złoczyńcę pantomimy, a często jako źródło wstydu. W ich oczach pokonał drużyny klub powinien bić i zgubić te, które najbardziej chcą pokonać. On również uderzył w filiżanki.

Najbardziej zauważalnym osiągnięciem Sherwood był jego 59-procentowy współczynnik wygranej w Premier League, który stosunkowo korzystny był przeciwko jego poprzednikom i nadal robi to z jego następcą, Mauricio Pochettino, który Wynosi 51,6%. Ale jak Sherwood promował swoje numery, więc w niektórych kwaterach wydawało się, że słynie, a zarówno on, jak i byli zdesperowani.W 59. minucie meczu z sobotą nie będzie oklasków.

Odbiór Sherwood po pierwszym powrocie do White Hart Lane, jako manager Villa prawdopodobnie miesza, a spuścizna Tottenhamu jest skomplikowana.

Przejął w środku sezonu drużynę walczącą, która została krytykowana za niesatysfakcjonującą piłkę pod André Villasem Boasem i nadzorował wzrost, nawet jeśli Levy narzekałby, że “w grach, w których zdobyliśmy maksymalne punkty, Nasza piłka nożna nie zawsze była taka, jak się spodziewaliśmy i kojarzy się z naszym klubem “.

Było dobre zwycięstwo nad Evertonem, Manchesterem United i Southampton, a także serdeczną wiarą w klubowych graczy akademii, z którymi Sherwood pracował w roli koordynatora technicznego młodzieży i kierownika rozwoju piłkarskiego.Harry Kane i Nabil Bentaleb byli najbardziej oczywistymi beneficjentami.

“Tim Sherwood był pierwszym, który ufał mi i wpuścił mnie do środka” – powiedział Bentaleb. “Większość kredytu mam dla niego. Będę na niego wdzięczny. Sherwood również dostał Emmanuela Adebayora, aby ponownie zareagować. Facebook Twitter Pinterest Tim Sherwood pozdrawia Emmanuela Adebayora po strzale napastnika przeciwko Sunderlandowi w maju. Togolese wyszedł pod zarząd Sherwood. Wkrótce wspomnienia z klubu pozostają świeżością ze względu na zdolność Sherwella do zerwania nosów ze stawu – jasne było, jak czuł się jak Jan Vertonghen, Paulinho i Érik Lamela, na przykład – I tego, co zostało uznane za jego skłonność do przepisywania historii.Nie był odpowiedzialny wyłącznie za rozwój klubowych piłkarzy.

Sherwood jest chłopakiem, a byli tacy, którzy zmarszczył czoło. Unikał biura kierownika na boisku szkoleniowym na rzecz stołu w stołówce, na którym siedział z Ferdynandem i Ramseyem, i dał się trzymać kogoś w zasięgu. Żart był taki, że to było jak pub.

Szerzej mówiąc, Sherwood pojawił się 13 marca ubiegłego roku w meczu o Ligę Europejską z Benfiką w domu i nie był w stanie oddać zespołu pre-matchu, rozmowa. Zatrzymał się w ruchu, który, jak każdy, kto walczył dotrzeć do White Hart Lane, powie, może się zdarzyć. Ale słusznie można powiedzieć, że bardziej doświadczeni gracze drużyny nie byli pod wrażeniem. Tottenham został pobity 3-1.

W poprzedniej grze drużyna straciła 4: 0 w Chelsea.Przybyli w dobrej formie – rekord ligi Sherwood w tym momencie przeczytał: W8 D2 L2 – ale jego przyszłość w długim okresie Tottenhamu, czy też brak jej, znalazła się na szczycie listy wiadomości. Po porażce Chelsea nie tylko wyznaczył swoich piłkarzy z powodu braku “odwagi”, ale zaokrącił się na desce dla “ogłuszającej milczenia” w odniesieniu do jego perspektyw.

Szeryf wierzył, kiedy podpisał 18- Miesięczną umową w grudniu 2013 r., Że uzyska pełną kadencję w celu realizacji swoich pomysłów.Levy ujawniłby, że porozumienie zawierało klauzulę przerwy w lecie, którą postanowił wykonać.

“Czuliśmy, że jeśli zrobimy dobrą robotę, to zostanie wydłużona o dodatkowe 12 miesięcy A może siadalibyśmy pod koniec sezonu i negocjować dłużej – powiedział Ferdinand. “Ale od pierwszego dnia, każda konferencja prasowa, którą Tim wpadł, odpowiadał na pytania o jego przyszłość. Wszyscy, poza nami, zdawali sobie sprawę, że może to było tylko do końca sezonu.

“Jeśli nie ma problemu, nie zostanie zadane pytanie, ale oczywiście był problem. Tim zawsze to odpowiedział szczerze. Czy to zrozpaczone z Danielem, nie wiem, ale na pewno nikt nie wyszedł i nie powiedział, że Tim jest tutaj w najbliższej przyszłości.Nikt nie powiedział tak, że w końcu trzeba chronić swój róg.

“Jednym z trudności jest to, że gdy gracze wiedzą, że nie będziesz już w następnym sezonie, niektóre z nich nie są zbyt Niepokoił się. Chcesz, aby ludzie byli profesjonalni, ale to bardzo trudne do zaoferowania nam najlepszej jakości. “

Ferdinand mówił o tym, jak Sherwood wierzyła w klubowych akademii, tak mocno podkreślił, że powiedział Levy, że nie musi robić żadnych Podpisów w oknie transferu stycznia. – Nie wiem, czy to muzyka do uszu Daniela czy paniki – powiedział Ferdynand. “Dawniej przyzwyczaiłeś się do kierownika mówiącego, że potrzebuje coraz więcej podpisów.

” Tim umieścił swoją reputację na linii nad młodymi piłkarzami. Był wierny sobie i nie sądzę, żeby miał żal.Pochettino wykonał bardzo dobrą robotę, dostał ich do finału Pucharu Ligi, ale poza tym…Kiedy spojrzymy na statystyki, Tim zrobił świetną robotę. “