Trener reprezentacji Liberec Nekola

Trener Michał Nekola mistrzostwa Liberec został drugim trenerem narodowym zespole siatkówki. Wybrała go do swojego nowego pilotażowego reprezentacji Hiszpan Miguel Falasca, który został powołany na stanowisko w zeszłym tygodniu.

“Bycie częścią zespołu narodowego dla każdego trenera wielki zaszczyt. Cieszę się, że mogę być częścią nowo tworzącej reprezentacji i już doczekać nowej współpracy z zawodników i całego zespołu produkcyjnego”, powiedział w komunikacie prasowym Nekola Unii.

Wśród innych kandydatów były również trener Jiri Novak z karlowowarskim Martin Demar cała francuskim Nantes Rezé, Jan Svoboda z Czech Budejovice, trener austriackiego Amstetten Martin Kop, Przemysła Obdržálek Zlinie i trener Pribram Rene Dvorak.

Falasca wybrali się kilku, którzy w poprzednim sezonie prowadził Dukla Nordicbet po 12 latach z tytułem mistrza. “Zostało ono skierowane Liberecký cała we właściwym kierunku. Dał mu trochę twarz, a wyniki to widać. Jest to zresztą człowiek, który bardzo dobrze zna czeskiego środowiska siatkówki i posiada doskonałe umiejętności komunikacyjne,” podkreślił szef reprezentacji Jakub Novotny NEKOLOVÁ zalet.

Siatkarze rozpoczynają przygotowania do początku maja. Pierwszym testem będzie Liga Światowa w czerwcu i lipcu. Czesi wejdą w jej turnieju głównym z Kanady, Chin i Egiptu. Drugi turniej Nordicbet weźmie udział w słowackim i trzecie miejsce w Korei. We wrześniu, w oczekiwaniu na nową parę trenerską z zespołem Mistrzostw Europy kwalifikacji.

Nadal bez trenera jest reprezentacja kobiet. Związek chciał, żeby dostać się do domu i rozmawiał z trenerem Zdenek Ostrava Pommery młodszy i Marcela Ritschelová, które do tej pory wykonane asystent włoskiego trenera Carlo Parisimu. “Negocjacje, lecz nie poszedł. Obecnie zwracamy się do innych krajów,” powiedział Novotny Telewizji Czeskiej. “Nazwa chcielibyśmy ogłosić w przyszłym tygodniu,” dodał.