Widnes odnajduje ulgę w prostej wygranej z Challenge Cup nad Rochdale Hornets

Dzięki czterem porażkom z rzędu i zwycięstwu Oldhama przeciwko Hullowi KR 24 godziny wcześniej informując kluby Super League o zagrożeniach w Challenge Cup w tym roku, wizyta w Rochdale Hornets miała charakter trudnego popołudnia dla Widnes, ale w Koniec Denis Betts cieszył się spokojnym przejściem w ciągu ostatnich 16 lat.

Wyniki Oldham w sobotę sugerowały, że różnica pomiędzy stronami w pełnym wymiarze czasu i niepełnym wymiarze czasu maleje, ale Wikingowie przedstawili solidną ilustrację Super Strony ligowe nadal posiadają wysoki poziom wyższości nad swoimi odpowiednikami niższego szczebla.

Jeśli chodzi o kwestię, to był terminowy powrót do formy – 12 prób i pierwsza wygrana na pięciu przed atrakcyjnym wyglądem derby Przeciwko Warringtonowi w piątek wieczorem. Scott Naylor wrócił do zwycięstwa w Pucharze Wyzwania w Szoku przez Hull KR Czytaj więcej

Rochdale, wczesny bramkarz w lidze League One, trzeci etap sportu, wkrótce zagroził zdenerwowaniu, gdy Paul Crook umieścił Z przodu po 20 Minut, ale to był tylko katalizator dla Widnes, aby przekształcić ich grę w górę.Byli bez jakichś kluczowych przegubów, jak Rhys Hanbury i Joe Mellor spoczywali po Wielkanocy, ale prawda kapitan Widnes, Kevin Brown, podał wystarczająco dużo danych, aby zobaczyć Wikingów bezpiecznie przez następną rundę. >

“To było bezcelowe sytuacje dla naszych facetów”, powiedział Betts później. “Mieli wszystko, aby grać, a my mieliśmy wszystko do stracenia, ale to było poważnie kliniczne wyniki. Pokazaliśmy mnóstwo energii i jestem dumny z tej postawy ponad wszystko, ponieważ dobrze się sprawdziliśmy. ”

Hornets poprowadził 6-4 po otwarciu kwartału dzięki konwersji Crooka Spróbował po wcześniejszym wyniku Chrisa Bridgea, ale byli jedynymi punktami Rochdale.Młody pół-powrotny Jordan Johnstone zapewnił szybką odpowiedź na Widnesa, zanim Brown po raz pierwszy w hat-trucie po raz pierwszy wystawił prawdziwe światło dzienne. Będą oni mieli okazję spotkać się z Leicesterem – i byłoby dobrze dla Super League ? Czytaj więcej

Chris Dean przejechał wkrótce po tym, jak Johnstone został zmuszony z boiska po wstrząsie po niebezpiecznym spojrzeniu z Rochdale napastnikiem Jo Tairia, co zdarzyło się, że go pokazał żółtą kartkę przez sędziego, Jamesa Dziecko, ale irytowało Bettsa. “Myślałem, że to okropne. To była czerwona kartka od razu “, powiedział.

Z Johnstoneem i innym chłopakiem w Tom Gilmore już wycofanym z kontuzji ramion, Brown spędził resztę popołudnia jako Widnes tylko uznane połowę powrotem, ale To miało znaczenie.W ciągu 10 minut zdobyli przewagę w czterech próbach, a druga po Brown’ie, a następnie próbowali Corey Thompson, drugiego z Bridgea i Stefana Marsha – z fantastyczną przerwą Thompsona przez ostatnią chwilę, która podkreśliła przepaść w klasie między dwoma . Manase Manuokafoa spróbował, gdy gra weszła do ostatniego kwartału, a następnie przez Brown’a, a mimo tego, że został wycofany wkrótce, dalsze starania o Bridge i Matt Whitley zakończyły niepomyślny postęp w szóstym rundzie W czwartek. Widnes będzie teraz zwracał swoją uwagę na ustalenie ich potykających się ligowych form przeciwko Wolves w piątek.