Więc Mi Dar właściciele muszą być kuszeni przez Derby po Musidora romp

Kiedy klaczka wyhodowana przez Musidora w czterech etapach, kolejny rozdział jej historii zazwyczaj się pisze. W przypadku So Mi Dar nadal istnieje szansa na skręcenie wątku, ponieważ jej zdecydowany sukces w środę był najlepszym pojedynczym występem w dowolnym brytyjskim teście klasycznym w 2016 roku, w sezonie, gdy najlepszym trzyletnim, starych wypełnień może okazać się być wreszcie meczem dla najlepszych kolców.Gosden ustawia So Mi Dar na kurs dla Oaks po zwycięstwie Epsom Derby Trial Czytaj więcej

W każdym normalnym roku So Mi Dar zagrał prosto do Oaksa w Epsom 3 czerwca.Ale to wiosna z nowym stanem normalnym, kiedy koledzy jak Humphrey Bogart i Armia Virena, oboje wykończeni za So Mi Dar w Derby Trial w Epsom w kwietniu, wygrają klasyczne próby, ale nie posiadają pozycji Derby. / p>

Jest to rok, w którym nawet zwycięstwo tak wyczerpujące, jak So Mi Dar’s nie wystarczy, aby promować ją na szczycie Oaks zakładów. Minding, zwycięzca 1000 Gwinei, pozostaje ulubionym w klasie Klasyka w Epsom w najlepszej cenie od 5-4, a So Mi Dar wynosi 3-1, a to, co byłoby atrakcyjną głową. Potem znowu Minding jest 3-1 ulubionym “z biegiem” dla Derby dzień później, przed biegiem Midterm w Dante tu w czwartek.Czy Midterm, najlepiej na 100-30 w Derby, nie reklamuje swojej szansy, co wtedy?

Kolejnym komplikacją jest to, że podczas gdy połączenia koni, jak Armia Virena, zwycięzca Dee Stakes, musimy zrzucić 75 000 funtów za dodatkowy wpis, So Mi Dar ma bezpłatny przelot do Derby dzięki jej zwycięstwu w wyścigu “win-and-you-in-one”.Chyba że Midterm lub jeden z jego przeciwników rozprzestrzeni się na pole Dante, klaczka Johna Gosdena prawdopodobnie zacznie się jako solidna druga ulubiona, w najgorszym przypadku dla jednej z klas Epsom.

Natychmiastowa reakcja zarówno Gosden, jak i Lady Lloyd Webber, którego mąż, Andrew, jest właścicielem So Mi Dar, był taki, że So Mi Dar pójdzie na Oaksa. “Chciałbym, abyśmy mogli sprzedać to [wolny wstęp]”, powiedział Lloyd Webber. “Moglibyśmy przekazać to do jednego z tych, które muszą się uzupełnić.” Ale dlaczego nie chciałbyś wygrać Oaksów, dlaczego miałbyś to zrezygnować? I dlaczego mielibyśmy się martwić o jeden koń [Minding]?To będzie naprawdę silne pole Oaksów, prawdopodobnie silniejsze niż Derby, a my powinniśmy wykorzystać nasze szanse, to moje uczucie.

“Gdybyśmy musieli uzupełnić, nie rozważalibyśmy tego, ale nie powinniśmy być kołysani przez 75 grand. Więc to musimy wydostać się z naszych głów. Czy teraz będziemy uzupełniać Derby? Prawdopodobnie nie. To tak naprawdę mówi. “

Jednak Lloyd Webber zasugerował Gosdenowi ostateczne powiedzenie, podczas gdy trener spisał się z Derby pytaniem właścicielowi.Prawdopodobieństwo pozostaje, że Oaks zobaczy fascynujące spotkanie Minding i So Mi Dar, ale jako że połączenia So Mi Dar w szczególności prowadzą prace nad opcjami, musimy mieć przynajmniej szansę, aby Derby zaczęły wyglądać interesująco opcja. Jest to przede wszystkim Derby, kamień węgielny wyścigów Thoroughbred od ponad 200 lat i rasa, która jest lub powinna być ostateczną nagrodą dla każdego właściciela koni płaskonianych . Tak więc szanse Mi Dar na sukces w Derby, otrzymane od źrebiąt o 5 funtów, byłyby równie dobre, jeśli nie lepsze, niż jej szanse w Oaksie. Jeśli Paddy Power rzeczywiście pokaże 6-1 z ubieganiem się o Derby, jako ich przedstawiciel sugerowany po wyścigu, to jest tak oczywiste, że zakład się nie zmieni, jak widać cały rok.

Nie ma też kwestia wartości ogierów się martwić.Była mistrzynią, aby pokonać swoich stałych towarzyszy w Epsom, wartość rynkowa całego pokolenia stadionów Coolmore Stud z trzema latami by się załamała. Dla Lloyd Webbera problem nie pojawiłby się.

“Mogła robić tylko cztery rączki przez cztery”, powiedział Gosden. “Złoty plan miał doprowadzić i osłabiać ją, a ja nie miałem nic przeciwko temu, że siedziała ostatnia, bo ma świetną zmianę stóp.

” Jeśli pójdziemy do Oaksów, będzie to piekło wyścigu z Minding, to na pewno. W mojej głowie uważam, że najlepszym dwuletnim widziałem w zeszłym roku był Minding, a najlepszym trzyletnim w tym roku jest Minding.Myślę, że jest ponad coltami i innymi wypełniaczami, a to jedyna klaczka w książce, która może dać jej właściwy wyścig. “Szarość Charliego podróżowała silnie w całej szóstej furii przed złagodzeniem naprzód, zbliżając się do finałowej furii, aby wygrać o połowę.

Będzie on poprowadził kolejną pozycję w grupie One Diamond Jubilee Stakes w Royal Ascot, ale długoterminowy plan również wylęgnieje w umysłach Hills, aby podróżować do Santa Anita w listopadzie dla Pucharu Hodowców Sprinta.

“Jest pięknym koniem, który jedzie z siły do ​​siły, a Frankie się z nim naprawdę dobrze”, powiedział Hills. “Ma dużo klasy i poprawia się, a on oczywiście pójdzie do Ascot.Jestem pewien, że będzie wystarczająco szybki na pięć furlongów, ale sztywny sześciół powinien mu odpowiadać. “Co cię zaimponować to jak podróżuje w swoich wyścigach. Frankie zadzwonił do mnie w zeszłym tygodniu i powiedział, że wyścig ten koń jest dostosowany do celu jest sprint w Santa Anita, więc miejmy nadzieję, że ma rację “.